ERZURUM HABERLERİ

Ertansa’dan Büyük İş Alımı

IHA
20.08.2015 - 10:41Son Güncelleme :

ERTANSA'DAN BÜYÜK İŞ ALIMI

IHA

ERTANSA ile İŞ-KUR işbirliğinde açılacak olan Erzurum Bakırı ve Ambalaj kurslarında; şirket bünyesinde istihdam edilmek üzere kursiyerler yetiştirileceği belirtildi.
Şehrin istihdamında taşıyıcı rol oynayan ERTANSA; açmış olduğu yeni istihdam alanlarında yetiştirmek üzere eğitimli elemanlar yetiştirecek. 2015 yılı Haziran ayı itibariyle kurulumu tamamlanan ve aktif şekilde üretime başlayan Erzurum Ambalaj ve 2014 yılı Kasım ayı itibari ile aktif üretime başlayan Erzurum Bakır Atölyesi ile açılan istihdam alanlarının genişletilmesi ve daha verimli çalışmalar yürütülebilmesi için İş-Kur ile işbirliği yapılarak donanımlı elemanlar yetiştirilecek kurs programları düzenlendi. Düzenlenen kurslar ile yeni iş kolları oluşturulurken bireylerin zanaat sahibi olması da sağlanacaktır. Bu çalışmalar şehrin ekonomisi ve prestiji için atılmış önemli adımlardan biri olması amaçlanıyor.
Erzurum Bakırı ile; ata mirasımız olan sağlık dostu bakırın yeniden Erzurum ve Türkiye sofralarına taşımayı hedefleniyor. Bunun yanı sıra henüz fark edilmese de Erzurum Ambalaj ile gerek Erzurum, gerek doğu ve güneydoğu bölgelerindeki mevcut piyasadaki açığı kapatmada önemli etken olacak. Kurslar ile birlikte bakırda olduğu gibi ambalajda da bilgili bireylerin yer alması sağlanacak.
ERTANSA A.Ş. geçtiğimiz dönemlerde de İş-Kur ile koordineli programlar yürütmüş ve bu programlar sonrasında ERTANSA A.Ş.’yi temsilen ERTANSA Genel Müdürü Yasin Deniz’e İş-Kur tarafından Teşekkür Belgesi verilmişti.
İş-Kur tarafından açılacak olan kurs programlarına kontenjan sınırlı olacağı bildirildi.
ERTANSA ile İŞ-KUR işbirliğinde başlatılacak olan Erzurum Bakırı ve Erzurum Ambalaj Kursları için Başvuru Tarihinin 12-21 Ağustos, Başvuru Yerinin İş-Kur, Mülakat Yerinin ERTANSA ve Mülakat Tarihinin de 21 Ağustos - saat 14.00 olacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ertansa’dan Büyük İş Alımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ertansa’dan Büyük İş Alımı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı