« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertan Hatipoğlu: Sağlık daha önemli

Sakatlığının nüksetmesi üzerine Dünya Atletizm Şampiyonası finallerine katılamayacağı bildirilen Elvan Abeylegesse’nin antrenörü Ertan Hatipoğlu, "Herkes Elvan’ı kendi evladı gibi görüp düşünürse, anlayacaklar ki sağlık problemleri daha önemli" dedi.

Gökhan HEBEPÇİ/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Çalışmalarını Burhan Felek Spor Salonu'ndaki odasında sürdüren Ertan Hatipoğlu, Elvan Abeylegesse'nin rahatsızlığıyla ilgili olarak, "Bugün öğle saatlerinde doktorundan aldığımız bilgilere göre, ileri seviyede tendinit tesbit edilmiş. Hatta alçıya bile alınmasını ve o bölgenin hareketsiz kalmasının önemli olduğunu öğrendik" dedi.

Elvan’ın bronz madalya kazandığı yarışdaki performansı hakkında da yorum yapan Hatipoğlu, "Dünya kupası finallerine dört haftalık bir süre var. iki haftanın içinde hiç bir cop yapmayan bir atletten, ne gibi bir performans beklenir siz kendiniz karar verin. Elvan’ın başına devamlı böyle şeyler geliyor. Elvan’ın ilk önce aşil tendonundaki problemi halletmemiz gerekli. Herkes Elvan’ı kendi evladı gibi görüp düşünürse, anlayacaklar ki sağlık problemleri daha önemli" diye konuştu.

Hatipoğlu sıradaki hedefleri de şöyle açıkladı:

"Şubat ayında kış sezonu başlıyor. Mart ayında da Avrupa Salon Şampiyonası var. Sadece 5-6 ay sonra yeniden sağlıklı ve performanslı bir şekilde yine tüm yarışlara katılmak istiyoruz. Atletizmde yarışlar bitmez, Elvan’ın da yaşı daha 24 olduğuna göre, elimizden geleni yapacağız. Türk halkının, haklı olarak sevinç yaşamaya çok ihtiyacı var. Elimizden geleni yapıyoruz ama bu tür şeylerin önüne geçemiyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz