« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ersun Yanal’a soruşturma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Futbol Federasyonu, teşvik iddiaları soruşturması kapsamında Yanal ile iddialara adı karışanların ifadelerini alacak.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, gündemden düşmeyen teşvik iddiaları ile ilgili, ‘Futbol Hukuku’ çerçevesinde soruşturma başlattı. Öncelikle Hukuk Kurulu’nun, iddiaları soruşturmakla görevlendirildiğini belirten federasyon, kurulun, iddialarda adı geçen Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, eski yöneticiler Levent Doğan, Aziz Köklü, kulüp müdürü Aslan Gürsoy, futbolcu İsmet Taşdemir, kulüp garsonu Ercan ve elinde bazı belgeler bulunduğunu belirten Şahin Ulu’nun ifadelerine başvuracağını açıkladı.

Görüşleri alınacak

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Vestel Manisasporlu Cafer Aydın ve Yılmaz Özlem’in hafta içinde ifadelerinin alınacağı, ardından Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın görüşlerine başvurulacağı ifade edilirken, şöyle denildi: ‘Türk futbolu, geçmiş dönemde maalesef bir kirlenme süreci yaşamıştır. İtiraf niteliği taşıyan açıklamalar, bu kirlenmeyi ortaya koymaktadır. Şeffaflığı ön planda tutan, her türlü kirlenmenin karşısında duran ve futbolu, kamu vicdanını da rahatsız eden çirkinliklerden arındırmayı hedefleyen yönetim kurulumuz, hiçbir ödün vermeden, üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye kararlıdır, futbol hukuku çerçevesinde yapılabilecek ne varsa onu yapacaktır.’ Futbol Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı ise, şunları söyledi:

Yanal’a güveniyoruz

‘Kişiye göre yapılmışsa ceza davalarına kadar gidilebilir.
Kulübe yönelik olursa, hak mahrumiyeti cezası olur. Biz, bu dosyayı bir hafta içinde tamamlayacağız. Yarın da (bugün) bu iddialara adı karışanların ifadesini alıp, raporu meclis komisyonuna vereceğiz. Ersun Yanal’a güveniyoruz ve kendisini görevinden almayı düşünmüyoruz. Bizi, Almanya’ya götürecektir. Alternatif aramıyoruz. Olumsuzluklara göre B,C planımız var.’ Basın Sözcüsü Zekeriya Alp, ‘Milli Takım’ı da yıpratan bir gelişme. Ama federasyonumuz, teşvik primini şikenin bir başka versiyonu olarak değerlendirmektedir’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz