« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ersoy’a tükürüğün faturası 15 bin TL

Hagi, G.Saray’da oynadığı dönemde G.Birliği maçında hakeme tükürdüğü için İzmir 10. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

Ercan ATA/(DHA)
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Teknik Direktörü Hagi’ye tükürük faturası.... Sarı kırmızılı formayı giydiği dönemde, 10 Mart 2001’de oynanan G.Birliği maçında kendisine kırmızı kart gösteren hakem Erol Ersoy’a tüküren Rumen futbol adamı hakkında açılan dava dün sonuçlandı. İzmir 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, Hagi’nin futbolcuyken yaptığı bu hareket nedeniyle 15 bin TL manevi tazminat cezasına çarptırdı.

10 yıl sonra sonuçlandı

Hagi, antrenörlüğünü yaptığı takımın formasını giydiği dönemde, G.Saray ile G.Birliği arasında yapılan maçta 2. sarı karttan kırmız kart görerek oyundan atılmıştı. G.Saray, o maçı 2-1 kazanmıştı. Bu olayın ardından maçın orta hakemi Ersoy’a tükürmesi sebebiyle hakkında açılan dava dün sonuçlandı ve Hagi, 15 bin TL manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

G.Birliği ile yapılan maçta haksız yere çift sarı karttan kırmızı kart gördüğünü ileri sürerek Erol Ersoy’a tükürmediğini, ayağına basmadığını ve saha içerisinde de hakaret etmediğini söylemesine rağmen Davacı vekili Av. Ferhat Olgun Çelik ile Davalı vekili Av. Aykut Çetiner’in katılımıyla gerçekleşen duruşmada dosya incelenerek duruşmanın bittiği taraflara bildirildi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler