« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ersin Dağlı Galatasaray'da

Galatasaray MP, geçen sezon Beşiktaş'ta büyük çıkış yakalayan Ersin Dağlı (Erwin Dudley) ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yönetmeliklere göre takımların kadrosunda 2 devşirme oyuncu bulundurma hakkı bulunmadığı için, uzun süre Ersin Dağlı ile yaptığı koşullu ön anlaşmayı bekleten Galatasaray, Beşiktaşlı oyuncunun transferindeki pürüzü giderdi.  Galatasaray'da Preston Shumpert da Türk statüsünde oynuyor. Kural gereği her takım sadece 1 devşirme oyuncu oynatabiliyor.

Türkiye'ye 2005/06 sezonunda Türk Telekom'a transfer olarak gelen Ersin dağlı ilk sezonunda 17.5 sayı, 8.6 ribaund, 1.2 asistle oynadı. Türk vatandaşlığına geçen Amerikalı oyuncu 2010/11 sezonunda Anadolu Efes'te 22:20 dakika, 8.5 sayı, 5.2 ribaund ile beklentilerin gerisinde kaldı. Son sezon formasını giydiği Beşiktaş'ta ise çıkış yakalayarak ligde 27 dakikada 10.5 sayı, 6.9 ribaund üretti ve özellikle play-off finalinde performansını geliştirdi.

Ersin Dağlı Galatasaray'ın bu sezon Cenk Akyol ve Engin Atsür'den sonra 3. transferi oldu.

ERSİN DAĞLI KİMDİR?

Türkiye'ye 2005-2006 sezonunda Türk Telekom'a transfer olarak gelen ve 5 sezon boyunca Ankara ekibinin formasını giyen ABD'li oyucu, Aralık 2008'de Türk vatandaşlığına kabul edilerek Ersin Dağlı adını aldı.

2010-2011 sezonunda Anadolu Efes'in forması giyen, geçen sezon ise Ergin Ataman yönetiminde 3 şampiyonluk birden yaşayan Beşiktaş takımının parçası olan Dudley, yeni sezonda yine Ergin Ataman'ın başında bulunduğu Galatasaray Medical Park'ın formasını giyecek.

Uzun forvet ve forvet pozisyonlarında oynayan Ersin Dağlı, 2,03 metre boyunda.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler