« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ersen ve Kerem sahne alıyor

Türk basketbolculardan Ersan İlyasova ve Kerem Tunçeri'nin mücadele edeceği İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) 2007-2008 sezonu yarın başlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
18 takımın bulunduğu ACB'de geçen sezonun şampiyonu olan Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid, basketbol otoritelerine göre busezonun da en büyük favorisi olarak gösteriliyor. Kadrosuna Yunan basketbolcular Papadopoulos ve Pelekanos'u katan Real Madrid'de 2.sezonunu geçirecek olan Kerem'in, takımı ve İspanyol ligini daha iyi tanımış olmasından dolayı son dönemlerdeki yüksek performansını bu sezon daha da yükseltmesi bekleniyor.

Bu arada AXA FC Barcelona'nın yeni transferi olan milli basketbolcu Ersan İlyasova da ACB'nin kendisinden çok şeyler beklediği yeni yüzü olarak gözüküyor.

İlk defa oynayacağı ACB ligiyle ilgili açıklama yapan Ersan, "Heyecanlıyım. Yeni bir takımız ve daha tam olarak birbirimizi tanıdığımız söylenemez ama hedefimiz şampiyonluk" dedi.

Barcelona'da geçirdiği hazırlık döneminde "çok iyi bir ortam ve arkadaşlık bulduğunu" kaydeden Ersan, basketbolun bir takım oyunu olduğunu en az kendi başarısı kadar takımın başarısının da büyük önem taşıdığını ifade etti.

MİLLİ TAKIM

"ACB, NBA'ye göre daha zor. Çok iyi takımlar ve herkes birbirini yenebiliyor" diyen Türk basketbolcu, güzel ve başarılı bir sezon umduğunu dile getirdi.

Ersan İlyasova, "Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısızlığın moralsizliğini üzerinden atabildin mi?" sorusuna, "O artık bitti, unutuldu. Herkes kendiyoluna gidip, kulübünü düşünmeye başladı. Ayrıca Milli Takım'da önümüzdeki yıl değişiklik olacağını sanıyorum" yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler