« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ersen ile yollar ayrıldı

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, 'İkinci yarıda fırtına gibi esen bir Sivasspor olacak' dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadı'nın kapalı tribününün  altına açılan Kırmızı Beyaz Köfte Piyaz Et Lokantası'nda basın mensuplarıyla  yemekte bir araya gelen Ünsal, burada yaptığı açıklamada, Sivasspor'un ligin ilk  yarısındaki performansı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Önceki 2 sezonda çok ciddi bir performans gösterdiklerini anımsatan  Ünsal, “Birinde aslında üçüncüydük, ama dördüncü yaptılar, masa başı  oyunlarıyla. Üçüncü bitirdik, ben dördüncülüğü asla kabul etmiyorum. Birinde ise  ligi ikinci bitirdik. Bu başarıları da bize o günkü yönetim kurulumuz, teknik  heyetimiz ve futbolcularımız yaşattı” diye konuştu.
O günleri yaşatan Bülent Uygun ve ekibine teşekkür eden Ünsal, şöyle  devam etti:
“2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında çok başarılı olan Bülent hoca ve  ekibi, 2006-2007 sezonunda bu takımı Karol Pecze'den 13. haftada 12 puanla  devralmışlardı. Takımın puan ortalaması 1'di. Bıraktıkları zaman, 8. hafta  sonunda 0,5 puan ortalamasıyla yine 17. sırada bıraktılar. Bu da bir ilahi  tesadüf olsa gerek.”
Sezon başında yönetim olarak teknik direktörleri Bülent Uygun'a çok  güvendiklerini belirten Ünsal, yıllardır yaptığı transferlerde hata payı en fazla  yüzde 10-20 olan Uygun'un bu güveni kendilerine verdiğini anlattı. Ünsal, şöyle  konuştu:
“Tabii bu yıl da yine kendisine bıraktık, ama işin doğrusu yönetim  kurulu olarak Şampiyonlar Ligi'nden dolayı biz de bir komite kurup her yılki gibi  yapamadık. İşte stadyumun durumu; buraların ne şartlarda, ne kadar kısa bir  zamanda yetiştirildiğini hepiniz biliyorsunuz. Onun için bahane aranmaz, neticede  hata bizde de vardır, hocada da vardır, bunu böyle kabul etmek lazım. Ama yönetim  kurulu bizsek, en büyük hata mutlaka bizde vardır, kendimizde aramalıyız. Herkes  de hatasını kabul etmeli.”

TAKIMIN İSKELETİ BOZULDU

Transferlerin tutmadığını, kadroda uyum sorunu olduğunu, takımın  iskeletinin bozulduğunu vurgulayan Ünsal, Bülent Uygun ve ekibinin ayrılmasından  sonra göreve getirilen Muhsin Ertuğral ile ilgili, “Hocamız Türkiye'yi de yeni  yeni tanıyor, ligi çok fazla tanımıyor. Buna rağmen çok büyük bir özveri  göstererek tüm günlerini tesislerde futbolcularla birlikte geçirdi. Elindeki  malzemeyle bizi 17 puana ulaştırdı. Kendisine de üstün gayret gösteren  futbolcularımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Taraftarlara ve basın mensuplarına da zor günlerde destek oldukları için  teşekkür eden Ünsal, büyük maçlarda, şampiyonluğa oynadıkları dönemde şeref  tribününde en ön sırada oturanları, bu zorlu süreçte destek vermedikleri  gerekçesiyle ciddi biçimde kınadığını söyledi.
Geçen hafta Ankaragücü maçına bir Sivas milletvekilinin bile gelmediğine  dikkati çeken Ünsal, “O da beni derinden yaraladı. Yani demek ki bizim  düştüğümüz zaman sahibimiz yoktur. Bunu da gördük, yani varlığı da gördük,  yokluğu da gördük. Bu da bizim için bu yaştan sonra büyük bir tecrübe oldu” diye  konuştu.

TRANSFER

İkinci yarıda iç saha maç kaybetmemeleri, özellikle de deplasmanda maç  kazanmaları gerektiğinin altını çizen Ünsal, yapacakları nokta transferlerle  başarılı olacaklarına inandığını bildirdi.
Ünsal, teknik direktörleri Muhsin Ertuğral'ın bugün itibariyle futbolcu  beğenmek üzere çeşitli ülkelerde geziye çıktığını belirterek, “Hemen hemen  dünyada bir tur atacak gibi geliyor. Yeni futbolcularımızı da takıma adapte  ettiğimiz an ikinci yarıda fırtına gibi esen bir Sivasspor olacak. Ama o ön  sırada oturanlar bizim maçlarımıza şimdi gelmedikleri, gibi o zaman da  gelmesinler” ifadelerini kullandı.

ERSEN MARTİN İLE YOLLAR AYRILDI

Takımdan gidecek-kalacak futbolcularla ilgili soru üzerine Ünsal, Ersen  Martin ile karşılıklı oturup kulüp olarak anlaştıklarını ve bu oyuncuyla yolları  ayırdıklarını söyledi.
Diğer futbolcuların durumlarının belli olmadığını, ancak listelerinde 5  tane gidecek, 5 tane de gelecek oyuncunun bulunduğunu ifade eden Ünsal, gidecek  oyuncuların kulüp bulamadıkları takdirde takımda kalabileceğini belirterek,  “Onun için tek tek, gittikçe bunları açıklarsak daha sıhhatli olur” dedi.
Ara transfer döneminde 4 yabancı, 1 yerli oyuncu transfer edeceklerini  kaydeden Ünsal, teknik direktör Muhsin Ertuğral'ın alternatifli bir liste  hazırladığını bildirdi.
Muhsin Ertuğral'ın ciddi bir altyapıcı olduğunu, gelecek yıllarda  altyapıdan ilk 11'de oynayacak en az 2-3 ismi takıma katacağına inandığını  anlatan Ünsal, Bülent Uygun'da olduğu gibi bir sıkıntı yaşamazlarsa Ertuğral ile  çok iyi 3-5 sene geçirebileceklerini vurguladı.
Ünsal'ın açıklaması sırasında, kulübün ürün ve mağazalardan sorumlu  asbaşkanı Hayrettin Yıldırım da hazır bulundu.
Kırmızı-beyaz ismini taşıyan restoranlar zincirinin Sivas'taki halkasını  kuran Yadigar Dokgöz'e Sivasspor camiası ve Sivaslılar adına teşekkür eden Ünsal,  bu restoran zincirlerinin devam etmesini diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz