GeriFutbol Errea Samsunspor'a teknik sponsor oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Errea Samsunspor'a teknik sponsor oldu

İtalyan spor giyim firması Errea, Bank Asya 1. Lig ekibi Samsunspor'a teknik sponsor oldu.

Samsunspor Genel Sekreteri Tahsin Kosif, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, kulüp için önemli bir gün yaşadıklarını söyledi. Türkiye'ye bu yıl gelen, ancak dünyada oldukça iyi bilinen İtalya'nın ünlü bir markası Errea ile sponsorluk anlaşması imzalamanın sevinci içinde olduklarını ifade eden Kosif, firmanın Türkiye distribütörünün Asal Grup olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kulübümüze geçmişte de çok büyük kazanımlar sağlayan sevgili dostumuz Galip Asal'a bu vesileyle teşekkür etmek istiyoruz. Galip Asal, bu yıl böylesine önemli bir yatırımı Türkiye'ye getirerek ve başlangıcı da Samsunspor'la yaparak ne denli bir Samsunsporlu olduğunu gösterdi. Dolayısıyla kulübümüzün ilgiye en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde sevgili Asal, Samsunspor adına bize umut verdi. Ligimizde özellikle önemli bir yük getiren oyuncuların ve teknik ekibin malzemelerinin Errea tarafından karşılayacak olması bizi mutlu etmiştir. Desteğinden dolayı sevgili Galip Asal'a teşekkür ediyorum.”

Asal Grup Ticari Danışmanı Atanur Erdinç de 38 ülkeden sonra 2009-2010 sezonu ile Türkiye'ye giriş yapan İtalyan spor giyim markası Errea'nın ilk olarak Samsunspor'a sponsor olmasının önemine değindi. Erdinç, “1 yıl süreyle hayata geçirilen işbirliği ile Samsunspor'un giyim ihtiyaçlarının tamamı karşılanacak. Bunun yanı sıra Errea tarafından özel olarak geliştirilen eğitim topu da Samsunspor altyapısına ücretsiz verilecek. Samsunspor'a ilk etapta 300 bin TL'lik katkı sağlayacak bu anlaşmayı daha verimli hale getirmek için çalışacağız. Taraftarın katkısı ile bu katkıyı 1 milyon TL'ye çıkarabiliriz” dedi.

Erdinç, Errea Shop'un Samsun'da yarın törenle açılışını gerçekleştireceklerini de kaydetti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle