UŞAK HABERLERİ

Erol Korkmaz; “Uşak’ın Büyümesi Ve Tanınması İçin Ortak Akıl”

IHA
24.02.2015 - 16:29Son Güncelleme :

25’İNCİ DÖNEM AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI EROL KORKMAZ, GÖREVE GELDİĞİNDE, GÜÇLÜ BİR UŞAK LOBİSİNİ OLUŞMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

25’inci dönem AK Parti Uşak Milletvekili aday adayı Erol Korkmaz, göreve geldiğinde, güçlü bir Uşak lobisini oluşması için gerekli çalışmaları yapacağını söyledi.
Uşak’ın önemli bir sanayi ve tarım merkezi olduğunu dile getiren Erol Korkmaz, kentin elde ettiği değerlerin yeterince bilinmemesinin önemli bir eksiklik olduğuna değindi. Erol Korkmaz, “Uşak’ta ortak akıl birliğinin sağlanması, sosyal ve ekonomik yönden güçlenmek için bir lobiye ihtiyacımız var. Bu noktada üzerimize düşeni yapacağız. Gerek atanmış ve gerekse seçilmişlerin eşgüdümlü çalıştığı bir lobiyle, ilimizin daha fazla yatırım almasını sağlayacağız” dedi.
Uşak’ta 3 organize sanayi bölgesi bulunduğunu ve tarımın kent ekonomisinde önemli bir yeri bulunduğuna dikkat çeken AK Parti Milletvekili aday adayı Erol Korkmaz, belediye başkan yardımcılığı görevinden önce, bazı özel şirketlere danışmanlık yaptığını belirterek, “Bugüne kadar bir çok özel şirkete ve kuruma danışmanlık hizmeti verdim. Ayrıca sık sık köyleri ziyaret ederek, tarım ve hayvancılıkla ilgili fikir alışverişinde bulundum. Bu bağlamda işadamı, esnaf ve çiftçinin sorunlarını yakından takip ettim. Uşak Merkez’de 2 büyük organize sanayi bölgemiz var ve Karahallı ilçemizde de 1 bölgemiz hizmet veriyor. Deri, tekstil, geri dönüşüm, gıda ve seramik sektörünün yaygın olarak yer aldığı Uşak, ciddi değerlere sahip. Tarım ve hayvancılık alanında da iyi bir konumdayız. Türkiye’nin önemli et ve süt üretimi yapan firmaları ilimizde yer alıyor. Sadece reel sektörde 60 binin üzerinden vatandaşımızın istihdam edildiğini düşünürsek, ciddi bir ekonomik değer elde ettiğimizi görebiliriz” dedi.
UŞAK’IN BÜYÜMESİ VE TANINMASI İÇİN ORTAK AKIL
“Uşak, birçok değeri üretiyor fakat tanınırlık noktasında sıkıntılarımız var” diyen Erol Korkmaz, kentte ortak akıl birliği ve lobicilik faaliyetlerine ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi. Kentteki bütün kurumların eşgüdümlü çalışmasıyla yatırım ve üretimin artacağını kaydeden Erol Korkmaz, “Atanmışlar, seçilmişler ve sivil toplum kurumlarının ortak paydada buluşması, kentin önünü açacaktır. Bu noktada göreve geldiğimizde, birlikteliğin sağlanması için çalışacağız. Özellikle lobicilik faaliyetlerine ağırlık verip, iller arası rekabette üst sıralara yükselmeyi hedefleyeceğiz. Daha güçlü bir Uşak için ortak akıl birliğini oluşturmamız şart. Sadece TBMM’de değil, toplumun her alanında çalışan bir milletvekili olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Halkın talep ve beklentilerine zaman menfurumu gözetmeksizin yanıt vereceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Erol Korkmaz; “Uşak’ın Büyümesi Ve Tanınması İçin Ortak Akıl” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erol Korkmaz; “Uşak’ın Büyümesi Ve Tanınması İçin Ortak Akıl” haberi güncellenecektir.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı