Gündem Haberleri

  Erol Günaydın hayatını kaybetti

  Cengiz ÇOBAN- Murat DELİKLİTAŞ-İSTANBUL DHA
  16.10.2012 - 15:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Erol Günaydın bir süredir tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Günaydın 79 yaşındaydı. Erol Günaydın'ın kızları Günfer ve Fatoş Günaydın hastane önünde gözyaşlarına boğuldu.

  Erol Günaydın'ın vefatı üzerine, Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Yoğun bakım ünitesinde pnömoni, böbrek yetmezliği, sepsis nedeniyle 12 Nisan 2012 tarihinden itibaren tedavi gören sanatçı Erol Günaydın, bugün saat 14.45'te, kalp yetmezliği sonucunda vefat etmiştir" denildi. Erol Günaydın'ın kızı Ayşe de sanatçının ölüm haberi üzerine Bodrum'dan İstanbul'a yola çıktı. Sanatçının ölüm haberini alan oyuncu Ceyda Düvenci hemen hastaneye koştu.

  BÜYÜK USTA EROL GÜNAYDIN

  EŞİNİN YANINDA TOPRAĞA VERİLECEK

  Erol Günaydın'ın kızları Günfer ve Fatoş Günaydın, gözyaşlarıyla yaptıkları açıklamada babaları için Çarşamba gün Ses Tiyatrosu'nda bir tören düzenleneceğini, aynı gün ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından sanatçının Feriköy Mezarlığı'da eşinin yanında toprağa verileceğini söyledi.

  Usta’nın ardından Twitter yorumları
  AH EROL ABİ… HUYSUZ ABİ… BİLGE ABİ…
   

  Günfer Günaydın yaptığı açıklamada "Bodrum'da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan oradaki hastanenin şartları yeterli olmadığı için iyi bakılamadı. Buraya getirdik. Buradaki hastanede gayet iyi bakıldı. Hastalığı 24 Ağustos'ta başlamıştı. Biz bu ölümü beklemiyorduk. Babamla en son konuştuğumuzda gayet iyiydi neşesi yerindeydi. Espiriler yapıyordu. Daha evvel de böyle bir rahatsızlık geçirmişti. Hastanede yoğun bakımda yatıp çıkmıştı. Açıkcası böyle bir ölümü beklemiyorduk. Çok bilendi. Hayata dair projeleri vardı. Hatta birkaç projede düşünüldü. Elemelerde yerine başka biri seçilince çok üzüldü. Ancak kimseye kırgın değildi. Çarşamba günü SES tiyatrosunda bir tören düzenlenecek. Teşvikiye Camisinde ikindi namazında cenaze namazı kılınacak ve Feriköy'deki annemin mezarlığı yanına defnedilecek" diye konuştu.        

  AHH EROL GÜNAYDIN DA GİTTİ
  Ayşe Arman yazıyor

  Erol Günaydın'ın kızı Günfer Günaydın acı haberi Twitter sayfasına yazdığı "Babamı kaybettik" notuyla duyurdu. 

  Erol Günaydın hayatını kaybetti

  EROL GÜNAYDIN'IN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  HASTANE ÖNÜNDE GÖZYAŞI / WEB TV

  EROL GÜNAYDIN’IN ARDINDAN DUYGULARINIZI YAZIN

  GÜNFER GÜNAYDIN'IN OBJEKTİFİNDEN EROL GÜNAYDIN (FOTO-GALERİ)

  EROL GÜNAYDIN VE MÜNİR ÖZKUL'UN O EFSANE OYUNU / WEB TV   

  2012 YILINDA ARAMIZDAN AYRILAN USTALAR

  ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI

  Başbakan Erdoğan, Erol Günaydın'ın bıraktığı manevi mirası ve kişiliğiyle birçok sanatçıya ilham kaynağı olacağını, onu örnek alacak nice sanatçılar yetişeceğini ve hatırasını yaşatacaklarına inandığını kaydetti.

  Erdoğan, Günaydın'ın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

  Günaydın'ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Usta bir karakter oyuncusu olan ve meddah gösterileriyle kadim bir geleneği yaşatan Erol Günaydın, ülkemizin örnek sanatçılarından biri olmayı başarmıştır. İnanıyorum ki, bıraktığı manevi mirası ve kişiliğiyle birçok sanatçıya ilham kaynağı olacak, kendisini örnek alan nice sanatçılar yetişecek, hatırasını en güzel şekilde yaşatacaklardır. Bu düşüncelerle, merhuma Yüce Allah'tan rahmet diliyor, ailesine, sanat camiasına ve tüm sevenlerine en içten taziyelerimi sunuyorum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı