« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erol Fener'i yaktı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Elli yıldır bilerek, anlayarak ve de severek futbol seyrederim. Tabii bu arada ezeli ve ebedi rakipler F.Bahçe ile G.Saray arasında da yıllar boyu sayısız maç izledim. Emin olun ne böyle bir maç öncesi atmosfer, ne de oyunun ilk yarım saatindeki olaylara şahit olmadım.

Düşünün, F.Bahçe takımı büyük bir taraftar çoğunluğu ve coşkusu ile oyuna hakim olmuş ve biri Moldovan'ın şahane kafasından, ikincisi de Baliç'in nefis plasesi ile Cimbom'un ağlarıyla buluşmuştu.

Ortalık toz duman, G.Saray şaşkın, G.Saray perişandı. F.Bahçe gayet akıllı ve de şahane oynuyordu. Her an üçüncü, dördüncü, belki de beşinci gol dahi gelebilirdi. Son yıllarda yurt içinde olsun, yurt dışında olsun büyük başarılara imzasını atan koskoca G.Saray bir anda çöküp perişan olabilirdi. Tribünler coşmuş, yer gök, ‘‘Fener... Fener...’’ sesleriyle çın çın çınlıyordu.

Ama işte o an, hiç ama hiç ilgisiz bir pozisyonda kader ağlarını ördü... F.Bahçeli Erol, hem de Alman altyapısından gelmiş ve yıllardır F.Bahçe formasını taşıyan Erol Efendi akla hayale gelmeyen öyle bir penaltı yaptı ki, hem Fener'i, hem de kendini yaktı.

Yaktı ne kelime, o atmosferde futbol oynamak değil, sahada şaşkın şaşkın dolaşıp farkı yememeye gayret eden 10 kişilik G.Saray takımı bir anda canlanıp oyunu dengeledi. F.Bahçe belki de korkunç bir farkla mağlup edip liderlik koltuğuna oturacağı ve büyüklüğünü bir kez daha kanıtlayacağı bir maçı Erol yüzünden berabere tamamladı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.