Gündem Haberleri

  Erol Ecil'e 16 yıl hapis cezası istendi

  Selahattin GÜNDAY İstanbul DHA
  31.01.2011 - 18:47 | Son Güncelleme:

  Savcı, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın para kasası olduğu iddia edilen Erol Evcil’in 16 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcı ayrıca Nülifer Turizm’in sahibi Hüseyin Kayapalı’nın da 7 yıldan 19 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep etti.

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya başka suçtan tutuklu sanık Mehmet Akbulut ile tutuksuz sanıklar Hüseyin Kayapalı, Fırat Ardıç, Halil İbrahim Uysal, Fettah Erdem katıldı. Erol Evcil ise duruşmaya gelmedi.

  EVCİL’İN 16 YIL HAPSİ İSTENDİ

  218 sanığın yargılandığı ve 6 yıldır süren davanın bugünkü duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç, Erol Evcil’in de aralarında olduğu 8 sanığın "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak" suçlarından 6 yıldan 16 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istedi.

  KAYAPALI’NIN 19 YIL HAPSİ İSTENDİ

  Nülifer Turizm’in sahibi Hüseyin Kayapalı’nın ise "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak ve mermi bulundurmak." suçlarından 7 yıldan 19 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Evcil ve Kayapalı’nın kamu kurumları aleyhine nitelikli dolandırıcılık suçundan beraatlerine karar verilmesi talep edildi.

  201 SANIK HAKKINDA 1 YILDAN 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

  Hüseyin Kayapalı'nın eşi Serpil Kayapalı ve oğlu Mustafa Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu 201 sanık hakkında ise "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak ve yardım yataklık" suçlarından 1 ila 13 yıl arasında hapisle cezalandırılmaları istendi. Savcı Saraç, 7 sanık hakkında ise beraat istedi.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Mahkeme heyeti ifadesi alınamayan sanık Nejdet Körük'ün dosyasının ayrılmasına karar verdi. Sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunma için süre istedikleri duruşma ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı