Gündem Haberleri

  Eroinin zulası yemek masaları

  Çetin AYDIN
  24.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘Florya Operasyonu’yla Silivri’de ele geçirilen, son yılların en büyük parti malı olan 1 ton 51 kilogramlık eroinin, yemek masalarına zula edilerek Hollanda’ya götürüleceği belirlendi.

  İran’dan kaçak yollardan sokularak İstanbul’a getirilen eroinin bilgisine ulaşan Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 5 ay sabırla teknik ve fiziki takip yürüttü. Silivri’de bir çiftlik evi ile bir apartman dairesinde paketlenen eroinin yemek masalarına zulalanarak bir TIR’a yükleme yapılacağı sırada operasyona başlatıldı. Eş zamanlı olarak Bakırköy, Avcılar ve Bahçelievler’deki adreslere de şok baskınlar düzenlendi. Silivri’de 1 ton 51 kilo eroine ulaşılırken 5 kişi, Avcılar, Bahçelievler ve Bakırköy’deki adreslerde de 4 kişi yakalandı. Eroin ile birlikte eroinin bulunduğu çiftlik evi ve apartmanın sahibinin M.Y ile ismi açıklanmayan kardeşi olduğu ileri sürüldü.

  Operasyonda ayrıca, pres makinesi kalıpları, bol miktarda ambalaj malzemesi, biri ruhsatsız 5 tabanca, suçtan elde edildiği düşünülen 152 bin Euro ve 29 bin ABD Doları ele geçirildi. Sevkiyatın yapılacağı TIR’a da el konuldu.

  Olayla ilgili açıklamayı yapan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyonların süreceğini belirterek,’Eroinin büyük bir kısmı Avrupa ülkesine bir kısmını da yurtiçinde pazarlanacağı tespit edildi. Bütün amacımız, uyuşturucu satıcılarına aman vermemek ve çocuklarımızı bu zehirden kurtarmaktır. Operasyonu gerçekleştiren arkadaşları kutluyor, tebrik ediyorum’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı