« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ernst'in en beğendiği futbolcu Fenerbahçeli

Beşiktaş başarılı orta saha oyuncusu Fabian Ernst Türkiye'de en beğendiği oyuncuyu açıkladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlı futbolcu Fabian Ernst, ön libero  mevkisinde görev yapan Türk futbolculardan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nu  beğendiğini ifade etti.

Futbol Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'nin ocak ayı sayısında röportajı  yer alan Ernst, ön libero mevkisinde oynayabilmek için deneyim sahibi olmak  gerektiğini kaydederek, “Ön libero oyunu iyi okumalı ve zeki olmalı. Sahada  neler olduğunu ve neler olabileceğini önceden tahmin edebilmeli. Böylece çok da  fazla koşmasına gerek kalmaz. Belki de futboldaki en önemli mevkilerden birisi  diyebilirim” dedi.

Türk futbolunun bir ön libero sorunu olup olmadığı ve bu mevkide görev  yapan Türk oyuncular içinde en beğendiği futbolcunun kim olduğu sorusuna Ernst,  şöyle devam etti: “Bu pozisyondaki futbolcunun yüksek disiplinli olması gerekir. Belki de  sorun bununla ilgilidir. Çünkü bu mevkideki oyuncunun takımı için riskli olacak  hareketlerden kaçınması gerekiyor. Bu da Türk oyuncuların en iyi yaptığı  şeylerden bir tanesi değil maalesef... Türk oyuncular genellikle aceleci. Ön  libero olarak Emre Belözoğlu'nu beğeniyorum. Kendisi yurt dışında da oynayarak  kalitesini ispat etmiş, deneyimli bir oyuncu.”

Neden futbolu tercih ettiği sorusu üzerine de Beşiktaşlı futbolcu,  “Bunun arkasında benim rekabeti ve yarışmayı seven bir yapıya sahip olmam  yatıyor. Kaybetmekten nefret ederim. Bu duygunun hem kariyerimde ilerlememe hem  de performansıma olumlu etki yaptığına inanıyorum” dedi.

“TÜRKİYE'DE HİÇBİR ŞEYİN ORTASI YOK”

Sezonun başında puanlar kaybettikleri maçlarda kötü oynadıklarını  düşünmediğini belirten Ernst, kazanamadıkları için morallerinin bozulduğunu ifade  etti.
Daha sonra iyi oynayarak kalitelerini ortaya koyduklarını anlatan  Beşiktaşlı futbolcu, şunları kaydetti: “Tabii bu ligde başka iyi takımlar da var. Kendimizi ciddi bir rekabetin  içinde bulduk. Ayrıca, Türkiye'de kişi ve takımları çok çabuk yargılıyorlar. Bir  şeye ya iyi ya da kötü olarak bakılıyor. Hiçbir şeyin ortası yok gibi. Az gol  atmamızın da öz güvenimizi düşürdüğü bir gerçek. İlk başlarda çok pozisyona da  giremiyorduk, ama şimdi işler değişti, daha çok fırsat yakalıyoruz, ama az  atıyoruz. Eğer bu kadar pozisyona giriyorsanız, bunları harcama lüksünüz de yok.  Bir sonraki aşama hem daha çok fırsat yakalamak hem de daha çok gol atmak olacak.  Adım adım ilerleyeceğimizi düşünüyorum.”

“MİLLİ TAKIM DEFTERİNİ KAPATTIM”

Almanya Milli Takımı'na çağrılmamasıyla ilgili bir soruya Ernst,  “Gerçekten bilmiyorum, ama bu konu da artık benim için çok önemli değil. Milli  takımla ilgili bana çok soru soruluyor, ama hiçbir şey olduğu yok. 2006 Dünya  Kupası finallerinin kadrosunda yer almadım. Ondan sonra da çağrılmadım. Milli  Takım defterini kapattım. Bir daha da çağrılacağımı zannetmiyorum. Ben de zaten  oynamak istemiyorum” diye yanıt verdi.

Gelecekle ilgili planı sorulan Beşiktaşlı oyuncu, “Bunu size söyleyemem.  Şu anda Beşiktaş'ta mutluyum. 1,5 yıl daha sözleşmem var. Belki de kontratım  bitince yenilerim” dedi.

2009'UN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

  

  

  


Bunları da Beğenebilirsiniz