GeriFutbol Ermenistan maçının yerini Gül belirleyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ermenistan maçının yerini Gül belirleyecek

Ermenistan maçının yerini Gül belirleyecek
refid:12070690 ilişkili resim dosyası

Türkiye-Ermenistan A milli takımları arasında 14 Ekim'de oynanacak Dünya Kupası grup eleme maçına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışışleri Bakanlığı son kararı verecek.

Maçın Kayseri'de oynanmama olasılığına karşın, Kadir Has Stadı'nın resmi açılışının 5 Eylül'deki Türkiye-Estonya milli maçına çekilmesi de gündeme geldi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Özhaseki, 14 Ekim'de oynanması planlanan Türkiye- Ermenistan grup eleme maçıyla ilgili ev sahibi olarak her türlü hazırlığı yaptıklarını ancak, bu konuda son kararı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Dışişleri bakanlığının vereceğini belirtti. Başkan Özhaseki, şöyle dedi:

"Böyle bir milli maçın Kayseri'de oynanmasının kentimizin tanıtımı açısından olumlu olacağını düşünüyorum. Misafirlerimizi de hakkıyla Anadolu misafirliği çerçevesinde ağırlarız. Maçın nerede oynanacağı konusunda son kararı hemşehrimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanlığı verecek. Nerede uygun görürler, bilemem."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye-Ermenistan maçının bir başka kente alınması halinde, 32 bin 500 kişilik B.B. Kadir Has Stadı'nın resmi açılışının 5 Eylül'deki Türkiye- Estonya grup eleme maçıyla gerçekleştirileceğini ekledi.

Türk Eğitim Sen 2 No'lu Kayseri Şubesi, Türkiye- Ermenistan milli futbol maçının Kayseri'de oynanmasına karşı çıkarken, 'Kardeşimin katillerini, toprağımda istemiyorum' kampanyası başlatarak, toplanan 250 bin imzayı TBMM'ye göndermişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle