IĞDIR HABERLERİ

Ermenice Yazılan Tabelanın Kaldırılması İçin İmza Kampanyası

IHA
30.09.2015 - 17:36Son Güncelleme :

AK PARTİ IĞDIR MİLLETVEKİLİ ADAYI ARAS: (TAKIM ELBİSELİ) GERÇEK SOYKIRIMI ERMENİLER YAPMIŞTIR

IHA

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği, Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışındaki tabelalara yazılan Ermenice “Hoş geldiniz” ve “Güle Güle” yazısının kaldırılması için imza kampanyası başlattı.
Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen imza kampanyasında konuşan Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Tuzluca ilçesi çıkışına yazılan Ermenice “Hoş geldiniz” yazısının kendileri ve Azerbaycan’daki kardeşlerini rahatsız ettiğini söyledi. Dernek olarak bu yazının kaldırılması için imza kampanyası düzenlediklerini ifade eden Ünsal, “Ermeniler, tarih boyunca Türk düşmanlığı yapmıştır.1915-1920 yıllarında Anadolu’da masum Türkleri şehit etmişlerdir. Azerbaycan topraklarını işgal etmiştir. Hocalı faciasını gerçekleştirerek masum insanları öldürmüştür. Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan, ‘biz gerekeni yaptık, siz de Ağrı Dağı’nı alın’ diye vatandaşlarına hedef göstermiştir. Bizler Ermenilere zeytin dalı uzattıkça onlar hep ellerinin tersi ile itmişlerdir. Bir emperyalist yalan olan sözde soykırımı ortaya atarak Türk devletini zora sokmaya çalışmaktadırlar. Her yıl Erivan’da Türk ve Azerbaycan bayraklarını yakmaktadırlar. Bunlar devam ederken Tuzluca ilçesine bu yazının yazılması, ataları Ermeni mezalimine uğrayan bizleri ve Azerbaycan’daki kardeşlerimizi rahatsız etmiştir. Bunun için yazının kaldırılmasını istiyoruz. Bu yazı Iğdır ve çevresinde, Azerbaycan’da Ermenilerce şehit edilen şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Belediye Başkanı ve meclis üyelerine sesleniyoruz. Bu yazıyı kaldırın. Toplayacağımız imzayı belediyeye göndereceğiz” dedi.
İmza kampanyasına katılan AK Parti Iğdır Milletvekili Adayı Nurettin Aras da, “Gerçek soykırımı Ermeniler yapmıştır. Bunun canlı tanığı benim annemdir. Biz defalarca gelin tarih arşivlerini açalım dedik, Ermeniler kaçmıştır, yanaşmamıştır. Iğdır’da açılmış toplu mezarlar vardır. Şimdi bu ortadayken Tuzluca Belediyesi’nin yazdığı yazı bence yanlıştır” şeklinde konuştu.
İmza kampanyasına MHP Iğdır Milletvekili adayları Muharrem Çeçen ve Prof. Yakup Kumtepe de katılarak destek verdi. İmza atarken konuşan Kumtepe, “Bu toplumsal duyarlıktan dolayı Serdar Ünsal’ı ve derneğini kutluyorum. Gerçekler ortadayken Ermenice hoş geldin yazısının yazılması uygun olmamıştır. Bu çerçeve içinde bu imza kampanyasına herkes destek vermelidir. Tuzluca Belediyesi de yazıyı kaldırmalıdır. MHP olarak bu kampanyayı destekliyoruz” dedi.
Iğdır’daki bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve siyasi parti temsilcileri de imza kampanyasına destek verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Ermenice Yazılan Tabelanın Kaldırılması İçin İmza Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ermenice Yazılan Tabelanın Kaldırılması İçin İmza Kampanyası haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
  IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   12:00
  • İkindi
   15:01
  • Akşam
   17:26
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı