« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erman Toroğlu'ndan olay yaratacak yazı: Alkollü hakemler!

Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz hafta sonu oynanan Balıkesirspor-Gençlerbirliği maçı sonrası ev sahibi kulübün başkanı Tuna Aktürk'ün, hakem Tolga Özkalfa'yı karakola şikayet etmesi ve alkol kontrolü istemesi gündeme damga vurdu. Eski hakem ve yorumcu Erman Toroğlu, bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan yazısında, hakemlik yaptığı yıllarda alkol konusunda yaşadığı bir olayı anlattı. Toroğlu'nun yazısının bazı bölümleri şöyle:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alkollü hakemler!

Ey Balıkesirspor Başkanı; Tolga Özkalfa için 'İyi hakem değildir' diyebilirsin. Ama maça çıkarken alkol aldı diyemezsin çünkü Tolga Özkalfa o kadar gerizekalı biri değil. Bundan 30-40 sene evvel alkol alıp maça çıkan hakemler vardı, örneklerini yaşadık.

Yıllar önce Trabzon'da böyle bir olay başıma gelmişti. 1988'deki meşhur yarıda kalan Trabzonspor-Beşiktaş maçında. O zaman teknik direktör olan Metin Türel'in yardımcısı Şenol Güneş elinde dosyayla 10 tane futbolcuya bir kağıt imzalatıyor, kağıdın başında da şu yazılı: "Erman Toroğlu bize küfür etti."Bunun üzerine maçın ardından beni hastaneye götürüyorlar. Doktorla karşı karşıya geliyorum ve bana hiç de iyi bakmıyor. Ordulu'ymuş. Bana "hohlar mısın" diyor, yanımızda onlarca polis var. "Anlamadım" diyorum, "Ben hohlayınca sen alkolsüz veya alkollü mü yazacaksın" diye soruyorum, "Evet" diyor.

"BENİ OTOBÜSTEN İNDİRİP EŞEK SUDAN GELİNCEYE KADAR DÖVECEKLER!"

"Yemezler doktor" diyorum; "İki tüp kan alacaksın. Birine sen burada bakacaksın, diğerini heyetin nezaretinde polisler mühürleyecekler ve bu kan Ankara'ya gelecek. Orada bir resmi hastanede tahlile girecek." "Bizde öyle bir imkan yok" cevabını veriyor. Bana ikinci teklifi getiriyorlar, "Bir heyet kursak olur der misin?" "Evet" diyorum. Heyet muayenesi yapıldı. Tabii her şey tertemiz. O sırada yanımdaki emniyet müdürüne ikazda bulunuyorum:
"Biz bu tahlilleri yaparken bunlar uçak biletimi iptal edecekler. Otobüsle gönderecekler ve beni Ordu veya Giresun'da eşek sudan gelene kadar dövecekler."

Şunu da ifade ediyorum; "Eğer bugün uçağa binemezsem ikinci uçağa kadar Trabzon'u terk etmem." Neyse geliyoruz Ankara'ya. O zamanın TFF başkanı Halim Çorbalı'ya soruyorum: "İmza veren futbolculara ceza vermeyecek misiniz?" Şöyle yanıtlıyor; "Erman maçı iyi yönettin, gel işi uzatma."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler