« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erman Toroğlu: 'İnsanın aklına tuhaf tuhaf şeyler geliyor'

Beşiktaş’ın, Yunan Ligi’nin vasat takımlarından Asteras ile kendi sahasında 1-1 berabere kalması Avrupa Ligi’nde gecenin flaş sonuçlarından biri oldu. Sabah Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, karşılaşmayı değerlendirdiği yazısında, siyah beyazlı takımın sakatlık sorununa dikkat çekti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Erman Toroğlu'nun yazısı:

Futbol ukalalık kaldırmaz. Şımarıklık kaldırmaz. Ciddiyet ister. Rakibe saygı ister. Daha da önemlisi haddini bilmek ister.

Beşiktaş kadro olarak rakibine göre daha iyi bir takım. Bu Asteras Tripolis takımı ile 10 maç yapsalar dokuzunda yenerler. Asteras Tripolis, Beşiktaş'a göre zayıf bir takım. Ama o Asteras Tripolis takımı haddini bilerek oynadı, haklı bir beraberlik aldı. Biraz daha yüklenebilseler son dakikada galip de gelirlerdi. Beşiktaş'ta son zamanlarda tehlikeli bir görüntü var; Futbolcular oynuyor gibi yapıyorlar. Seyirciyi de aldatıyorlar, kendilerini de... Ama sahada oynamıyorlar. Dün gece hiçbir Beşiktaşlı futbolcu yüzde 50 randımanın üstüne çıkmadı. Bizde şu sıralar en moda bahane sahanın zemini. Başı sıkışan sahanın zemininden başlıyor buna bir de rüzgarı da ekleyenleri bile var. Milli Takım son maçta rüzgardan dolayı başarısız olmuştu (!) Hatırlarsınız açıklamaları... Dün gece de Bilic sahanın zemininden bahseder herhalde!

MUSTAFA PEKTEMEK TAT VERMİYOR

Beşiktaş'ın bu sezon çok şeyler beklediği Mustafa Pektemek oynuyor, tat vermiyor. Cenk Tosun oynuyor o da tat vermiyor. Demba Ba'yı arıyorsun oynatmak için, sakat diyorlar. İnsanın aklına tuhaf tuhaf şeyler geliyor. Acaba Demba Ba transfer edilirken mi sakat geldi? Kulüplerimiz transferleri yaparken alacakları yıldız futbolcuları çok iyi sağlık testinden geçiremiyorlar mı diye düşünmeden edemiyor insan...

Yeni transfer Sosa alkışlarla geldi. Dün sahada yedek kulübesinde bekledi, oyuna sonradan girdi. Büyük umutlarla alınan onlar bu maçlarda oynamayacaklar da hangi maçlarda oynayacaklar? Bu futbolcular özellikle Avrupa maçlarında oynasın diye alınmadılar mı? Son yıllarda Türk takımlarını teknik direktörler ile yöneticiler değil, menajerler kurmaya başladı. Aslında bu futbolcuları kimler getiriyorsa o menejerleri yedek kulübesine oturtup ibreti alem için seyircilere göstermek lazım. Şu anda menajerler kulüpleri teslim almış durumdalar...

Diyeceksiniz ki yöneticiler ne iş yaparlar? Herhalde onlar da güle oynaya onlara teslim oluyorlardır. Ne diyelim ki bir bildikleri vardır, bizim bilmediğimiz! Dün geceki maçın özeti aslında şuydu; Bay Bilic, oldu piliç. İlerde kızartırlar mı, haşlama mı yaparlar yoksa suyuna çorba mı bilmiyorum.

Aslında bu transferlerin yapılmasında ve kadroda onun etkisi ve yetkisi ne kadar çok merak da etmiyor değilim...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz