« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ermal: G.Saray bana ikinci bir şans verdi

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ermal Kurtoğlu, ekip olarak sezon sonuna odaklandıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker maçının ardından Beşiktaş Cola Turka karşılaşmasından da galibiyetle ayrılmalarıyla ilgili olarak Ermal, “Yalnızca iki maç kazandık, şampiyon olmadık. Kimse bize madalya vermedi. Sezon sonunu düşünmek lazım. Esas maçlar o zaman oynanıyor. Gerçek mutluluk da o zaman yaşanıyor. Orada kaybettiğimizde, bu kazandıklarımızın hiçbir anlamı olmaz. O yüzden biz sezon sonuna odaklanıyoruz. Hedefimizin ne olduğunu biliyoruz. Ona göre konsantre oluyoruz, sahaya çıkıyoruz ve ona göre de oynuyoruz” dedi.

Efes Pilsen takımından sarı-kırmızılı ekibe transfer olan Ermal, Galatasaray Cafe Crown'un kendisine ikinci bir şans tanıdığını aktarırken, “Buna gerçekten çok ihtiyacım vardı. Ayrıca neler yapabileceğimi bilen, beni iyi tanıyan bir antrenöre de ihtiyacım vardı. O isim de Oktay Mahmuti'den başkası olamazdı. Çok büyük bir camiaya geldiğimin bilincinde olarak teklifi kabul etmiştim. Bu iki neden benim için oldukça önemliydi, ama ben de sezon başından beri yaptığım çalışmalarla bunun hakkını vermeye çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Cola Turka karşılaşmasının ardından Beko Basketbol Ligi'nde 2000 sayı barajını aşan Arnavutluk doğumlu oyuncu, “Ben hiçbir zaman bencil bir oyuncu olmadım. (Bugün çıkayım da 20 sayı atayım. Herkes benden bahsetsin) demedim. Benim için önemli olan takımın başarısı, galibiyetler almak. En sonunda, basketbolu anlayan ve bu işi bilen herkes, takıma ne kadar faydalı olunduğunu görebilir. İşimi yapmaya çalışıyorum. Bir gün 20 sayı atarım, bir gün 5 sayı, ama maç boyunca takımıma katkı vermişsem, kendimi iyi hissederim” diye konuştu.

Öte yandan, ayak tırnağındaki rahatsızlığa karşın anesteziyle Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş Cola Turka maçlarına çıktığına dikkat çeken Ermal, Olin Edirne maçında da sahadaki yerini alacağını aktardı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler