ANKARA HABERLERİ

Erkunt Traktör’ün ihracat hedefi

Hürriyet Haber
30.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Erkunt Traktör, uluslararası pazarlara sunduğu ArmaTrac modelinde 2010 ihracat hedefini 600 adet olarak belirledi. Erkunt Traktör tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erkunt Traktör’ün “Türk gibi güçlü” sloganıyla piyasaya sürdüğü uluslararası marka ArmaTrac ile dünya pazarındaki büyümeye hızla devam ettiği bildirildi.

Hürriyet Haber

Erkunt Traktör’ün Balkan ülkeleri, Arap Yarımadası, Afrika ülkeleri ve Amerika kıtası dahil toplam 22 ülkeye ihracat yaptığı ifade edilen açıklamada, uluslararası pazarlara sunulan ArmaTrac modeli için 2010 yılı ihracat hedefinin 600 traktör olduğu belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Erkunt Traktör Yurt Dışı Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haluk Armağan, dünyada 850 bin ile 1 milyon adet arasında traktör üretildiğini, bu üretimin yüzde 40’ını Hindistan, Çin ve Güney Kore’nin karşıladığını bildirdi. Türkiye’nin pazardaki toplam üretimin yaklaşık yüzde 5’ini gerçekleştirdiğini ifade eden Armağan, Erkunt traktörün ihracat yaptığı ülkelerin iklim ve toprak yapısına göre ürettiği traktörlerde gerekli değişikliği yapabilme avantajına sahip olduğunu bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erkunt Traktör’ün ihracat hedefi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı