« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erken genel kurul çağrısı “veto” yedi

Muay Thai Federasyonu'nun olimpiyatlar öncesi aldığı genel kurul kararı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından “olimpiyatlar bitmeden genel kurul kararı verilemeyeceği” gerekçesiyle iptal edildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanvekili Hasan Yıldız, olimpiyatların bitiminden itibaren federasyonların 3 ay içerisinde genel kurula gitmek zorunda olduğunu söyledi.

Yıldız, Eylül ayında Rusya'da yapılacak dünya şampiyonasına yeni seçilmiş bir yönetim olarak gitmek istediklerini ve bu nedenle 24-25 Ağustos tarihlerinde genel kurul yapmak istediklerini kaydetti.

Olimpiyatların bitmesini beklemeden “2. Olağan Genel Kurul” duyurusuna çıktıklarını belirten Yıldız, “Londra'daki olimpiyatların 12 Ağustos'ta biteceğini dikkate alarak, 24-25 Ağustos'ta yapılmak üzere genel kurul ilanı verdik. Daha sonra, Spor Genel Müdürlüğü'nün 'olimpiyat bitmeden genel kurul ilanı verilemez' uyarısının ardından ilanı geri çekmek zorunda kaldık” diye konuştu.

“Yetki alarak Rusya'ya gitmek istedik”

Rusya'da yapılacak dünya şampiyonası öncesi güven tazelemek için genel kurul kararı aldıklarını ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:
“22-29 Eylül tarihleri arasında Rusya'da dünya şampiyonası yapılacak. 2014 Dünya Muay Thai Şampiyonası'na da talibiz. Rusya'da yapılacak dünya şampiyonasına seçilmiş bir yönetim olarak gitmek istediğimiz için olimpiyatlar bitmeden genel kurul ilanı verdik. Eğer biz seçilemezsek yeni yönetim şampiyonada ülkemizi temsil etsin istedik. Genel kuruldan yetki alarak Rusya'ya gitmek istedik.”

“Zaman kaybı, muay thainin aleyhinedir”

“Kısa sürede yeni genel kurul ilanı vereceğiz” diyen Yıldız, genel kurulun da bu ilandan bir ay sonra yapılabileceğini söyledi.

Yıldız, “Genel kurulu hangi ayda yaparsanız yapın, aynı delegeler oy kullanacak. Zaman kaybı, muay thainin aleyhinedir” değerlendirmesini yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz