Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erkekleri solladık

Voleybol Milli Takımımız’ın yıldızı Elif Ağca, erkek meslektaşlarından daha çok para kazandıklarını belirtirken, ‘Ancak, aldığımız paralar, futbolcuların kazandığının yanında çekirdek parası kalır’ dedi.

CELAL DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
BAYAN Voleybol Milli Takımı ve Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü’nün yıldız oyuncularından Neslihan Demir, Elif Ağca ve Gözde Kırdar, dün MEF Okulları’nda düzenlenen bir panele katıldılar. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan üç oyuncu, ‘İyi bir teklif gelirse Türkiye’yi bırakıp gider misiniz?’ sorusu üzerine, ‘Bu tür transferlerin, Türkiye’yi bırakıp gitme olarak algılanmaması gerekir. Cazip bir teklife kim hayır diyebilir. Ayrıca yurt dışına gidersek Türkiye’nin tanıtımını yapmış oluruz’ cevabını verdiler.

Futbolcularla kıyaslamayın

Elif Ağca,
ne kadar para kazandıkları ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, ‘Erkek voleybolculardan daha çok kazanıyoruz. Ancak, bu parayı sakın futbolla ölçmeyin. Onların aldığı ücretlerin yanında bizimki çekirdek parası kalır’ ifadesini kullandı. Neslihan Demir, ‘Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz?’ sorusuna, ‘5 yıldır tatil yapamadım. Ülkemin başarısı için bir 10 yıl daha tatil yapmamaya razıyım’ cevabını verdi.

Neslihan Demir, Elif Ağca ve Gözde Kırdar, öğrencilerin diğer soruları üzerine şunları söylediler: ‘Spor, yaşamımızı disipline ediyor. Herkes gibi biz de mükemmel değiliz. Kaybettiğimiz maçlardan dersler alıyoruz. Biz çağdaş Türk kadınını temsil ediyoruz. Yetenek yönünden yabancılardan hiçbir farkımız yok. Daha önce mantalite farkı vardı, şimdi onu da aştık.’

Bunları da Beğenebilirsiniz