"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Erkekler cüretkâr kızlara ilgi duyar

Sevgili Güzin Abla, ben bekar ve 37 yaşında bir kadınım.

Köşenizde yazısını okuduğum bir beye cevap yazma gereği duydum.

Bu beyefendi, kendi yaşadığı olumsuz olaylardan, görüştüğü kızların onun değerini bilmediğinden bahsetmiş. Belki haklıdır, bir şey diyemem ama şunu sormak istiyorum; erkekler saygılı ve sevgi dolu kızların değerini çok mu biliyor? Dürüst, onurlu, yürekleri gerçek sevgiyle çırpınan kızları mı tercih ediyorlar sanki?
Ben bu konuda kuşkuluyum. Böyle davranan kızları muhafazakâr buluyor, her istediklerine karşılık vermez diye istemiyorlar. Öncelikle güzelliğiyle akıllarını başlarından alan, havalı ve cüretkâr, biraz serbest kızlara ilgi duyuyorlar. Yalan mı? Çevremde o kadar çok şahit oluyorum ki bu duruma... Sanırım benim gibi düşünen pek çok kişi vardır.

İnsanlar, kendilerine kötü davranan kişileri tercih ediyor. Ne kadar acı çekerlerse, onlara acı çektirenler daha çekici geliyor sanki.

O beyefendiye sormak istiyorum; tanıştığı ve beraber olmak istediği kadınların hangi özelliğinden etkilenmiş? ıyi niyetli, aklı başında, sevecen olanlardan mı, yoksa gösterişli, havalı, seksi kızları mı tercih etmiş? Bence o, güzel ama daha gösterişsiz, sevimli, iyi niyetli kızların farkına varamamış veya fark etmek istememiş.
Rumuz: Portakal çiçeği

Haklısın güzel kızım. Erkekler parlak, çarpıcı, gözleri mıknatıs gibi üzerlerine çeken, havalı kadınlardan hoşlanır.

Onu elde etmek için çırpınırlar. Hele bu kadının çevresinde pervane olan başka erkekler de varsa, onu elde etmek bir gurur meselesine dönüşür.

Erkek her zaman zoru, mücadeleyi sever. Bu onun yapısında vardır. Kolaylıkla elde ettiği bir kızdan çabucak soğuyabilir. Bu yüzden her zaman hanım okurlarıma bunları unutmamaları gerektiğini hatırlatırım.

Biraz gururlu olun, kendinizi kolay bir kız gibi tanıtmayın erkeklere. Mesafeli ama aynı zamanda neşeli olmayı başarabilirsiniz, değil mi?

Eşimin arkadaşına aşık oldum

Sevgili Güzin Abla, ben 22 yaşında genç bir kadınım. Üç yaşında bir oğlum var ve şu anda boşanmak üzereyim. Ancak yazma nedenim bambaşka.
Bir yıl kadar önce, eşimin bir arkadaşıyla tanıştım. Bu genç adam beni çok etkiledi.  Tabii bunu hiçbir zaman kimseye belli etmedim.
şu anda eşimle mahkemeliyiz. Ben hâlâ o genç adamı düşünüyorum. şimdi düşünüyorum da, acaba boşandığımda ona bu duygularımı açabilir miyim?
Bir yandan da kendi kendime, acaba bu yaşadıklarım, çok küçük yaşta sevmediğim biriyle zorla evlendirilmemden mi kaynaklanıyor diye soruyorum. Rahatlatıcı sözlerinize ihtiyacım var.
Rumuz: Olmayacak aşkım

Canım kızım, karşına çıkan, fiziğiyle seni etkileyen ilk erkeğe karşı içinde birtakım kıpırtılar oluşması çok doğal.

Ancak gerçek anlamda sevgiyi hissedebilmek için insanın o insanı tanıması gerekir. Bu seninki, bir sevgi ihtiyacından ibaret.

Bence bu sevdayı bırak bir kenara... Boşanmakla çok isabetli davranmışsın. Dilerim karşına gerçek anlamda sevebileceğin, dürüst ve efendi biri çıkar. Sana iyi bir eş, çocuğuna da iyi bir baba olmayı başarır.

X