Dünya Haberleri

  Erkek, düzenli seksle 80’ine kadar yaşıyor

  Hürriyet Haber
  22.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tayvan’da yapılan bir araştırma, düzenli olarak haftada en az bir kere cinsel ilişkiye giren erkeklerin yaklaşık yüzde 50’sinin 80 yaşına kadar yaşadığını ortaya koydu. Ancak araştırmaya göre, düzenli ilişki kadınlara fayda sağlamıyor.

  İNGİLİZ Sun Gazetesi’nde yer alan araştırma sonuçlarına göre düzenli seks, felç sonucu hayatını kaybetme riskini yüzde 50, diyabet nedeniyle hayatını kaybetme riskini yüzde 40 ve kalp hastalıkları sonucu hayatını kaybetme riskini yüzde 30 oranında azaltıyor.

  Araştırmayı yürüten Tayvan Üniversitesi’nden Dr. Huang-Kuang Chen, "Vardığımız sonuçlar cinsel aktivitelerin koruyucu bir etkisi olduğunu gösteriyor" dedi. 65 yaşında dul kalmanın erkekler üzerinde son derece yıkıcı bir etkisi de olduğu belirtilen haberde, bu yaşta dul kalan erkeklerin 80 yaşından önce yaşamlarını kaybetme riskinin yüzde 70 oranında arttığı vurgulandı.

  Haberde ancak bu durumun kadınları çok da etkilemediği ve 80 yaşına ulaşma şansını sadece yüzde 33 oranında olumsuz etkilediği bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı