Erkek dediğin ağır olmalı

Türkiye’nin tescilli güzellerinden Hande Subaşı, erkekte aradığı özellikleri Formsante dergisindeki röportajında sıraladı: “Sürekli konuşan bir erkeği hiçbir zaman hayal etmedim. Erkek dediğin biraz ağır olmalı. Nerede ne yapması gerektiğini bilmeli, kendine güvenmeli.”

Hürriyet Haber
31.01.2012 - 10:40

Şu sıralar neler yapıyorsunuz?
- Bu aralar yoğun bir tempoda çalışmıyorum, bu sayede kendime daha fazla vakit ayırıyorum. Şu an kesinleşen bir proje yok. Gelen teklifleri değerlendiriyorum. İçime sinen, güzel bir proje olunca çalışmaya başlayacağım.
Bu dönemde yapmak isteyip yapamadığınız şeylere de vakit ayırabiliyor musunuz?
- En azından biraz daha kafama göre gezebiliyorum. Yurtdışına ve şehir dışına daha rahat çıkabiliyorum. Çalışırken istediğiniz yerlere istediğiniz zamanlarda gitmeniz pek mümkün olmuyor. Sadece bir-iki günlük kaçamaklar yapabiliyorsunuz. Dizi olduğunda hiçbir yere kıpırdayamadığım için bu dönem benim için bir hediye sayılır.

Nasıl besleniyorsunuz?
- Aslında beslenme konusunda çok özel bir şey yapmıyorum. Her şeyden yiyorum. Üç-beş gün üst üste sağlıksız beslendiğimde vücut kendini gösteriyor, bu dönemden sonra biraz daha dikkatli beslenmeye çalışıyorum. Daha çok sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum. Kırmızı et, balık da tüketiyorum. Bol bol su içmeye çalışıyorum. Ama hamur işi, kızartma, fast food tarzı beslenmeden de kendimi çok geri tutamıyorum.

Kilo sorunu yaşadığınız oldu mu?
- Yıllardır kilom aynı. Sadece yedi-sekiz yıl önce dört-beş kilo daha zayıftım. Yaşım ilerledikçe kilom da yavaş yavaş arttı ama çok kilo alıp, kilo verme gibi sorunlar hiç yaşamadım.

AZ VE ÖZ ARKADAŞIM VAR

Spor yapıyor musunuz?
- Uzun zamandır spor yapamıyorum ama yürüyüşü çok seviyorum. Ayrıca mümkün olduğu kadar yüzmeye çalışıyorum. Yazı yüzerek geçiriyorum. Geçen yıl pilatese başladım. Spor yapma konusunda disiplinli değilim, çünkü tatilde olabiliyorum ya da yoğun oluyorum. Bu dönemlerde sporu doğal olarak aksatıyorum. Fakat düzenli yaptığım zaman spor, bedenimde ve psikolojimde büyük bir değişiklik yaratıyor.

Durgun, içine kapanık biri misiniz?
- Genel itibariyle sakin biriyim. Deli, dolu bir tip değilim. O yüzden dışarıdan çok soğuk biri gibi algılayabiliyorlar. Sevdiğim, tanıdığım insanların yanında daha eğlenceliyim.

Nasıl insanlarla daha kolay iletişim kurarsınız?
- Art niyet sezmemem lazım. Arkadan konuşan, kin besleyen kişilerle yakın olmaktan hoşlanmıyorum. Sevecen, iletişim kuran kişilerle olmayı seviyorum. Az ve öz arkadaşlıklarım var.

KADIN DOĞAL OLACAK

Güzellik sizin için ne anlam ifade ediyor?
- Doğuştan bir mükafat mı denir bilemiyorum ama benim için değişken bir durum. Her gün kendimden memnun olarak uyanmıyorum ya da aynaya her baktığımda kendimi güzel bulmuyorum. Benim de kendimi beğenmediğim oluyor ama genelde güzel olduğumu düşünüyorlar. (Gülüyor) Güzellik göreceli bir kavram ama karşınızda çok güzel bir kadın olsa da konuşması, bakışı, davranışı kafanızda yarattığınız o düşünceyi bir anda yerle bir edebiliyor. O yüzden bu duruma iç güzellik deniliyorsa, iç güzellik önemli. Bir insanın en doğal hali en güzel halidir diye düşünüyorum.

Aynaya baktığınızda beğenmediğiniz yerleriniz var mı?
- Burnumu çok sevmiyorum. Lise yıllarında bir darbe aldım ve burnumdaki kemik sivrilmeye başladı. Ama hem doğallıktan yana olduğum, hem de ameliyat değişikliğine çok açık olamadığım için burnumu yaptırmayı hiçbir zaman düşünmedim. Bazen ne yaparsam yapayım kendimi hiç beğenmeyebiliyorum. Bazen de en paspal, yataktan yeni kalkmış halimi bile sevebiliyorum.

ALIŞVERİŞİ SEVMİYORUM

Cilt bakımında nelere dikkat ediyorsunuz?
- Cildim için özel bir maske uygulamıyorum. Yıllardır en çok dikkat ettiğim şey temizlik. İş dışında az makyaj yapmaya ya da hiç makyaj yapmamaya özen gösteriyorum. Makyajdan hemen sonra yüzümü temizliyorum. Doktorumun verdiği dermokozmetik ürünleri kullanıyorum. Bu ürünleri düzenli şekilde sabah ve akşam uyguluyorum. Göz çevresi için kırışıklık giderici, C vitamini içeren bir ürün kullanıyorum. Bu bakımlara erken yaşta başlamak gerektiğine inanıyorum. Çünkü bir şey çok deforme olduktan sonra iyileştirmek daha zor.

Saçlarınıza nasıl bakıyorsunuz?
- Saçlarımı son bir yıldır boyatıyorum, çünkü beyazlarım çok fazla. Olabildiğince rengini değiştirmeden, kendi saç rengimde boya kullanıyorum.

Alışveriş yapmayı seviyor musunuz?
- Alışveriş yapmayı eskisi gibi sevmiyorum. Öğrencilik yıllarımda daha çok seviyordum. Farklı bir ülkede değişik neler görebilirim diye gezmeyi seviyorum. Özellikle son yıllarda ihtiyacım olduğu zaman alışverişe çıkıyorum. İncik, boncuk bakmayı seviyorum. Özellikle yazlık kasabalarda kermes gibi kurulan tezgahları karıştırmak hoşuma gidiyor. İstanbul’da mağaza mağaza dolaşmayı, çok kalabalık, gürültülü yerlerde alışveriş yapmayı sevmiyorum. Sakin bir ortamda alışveriş yapmayı tercih ediyorum.

NİŞANLANMADIM

Yakınlarda evlilik planı var mı?
- Evliliğe sıcak bakan biriyim ama plan yapmakla olmuyor. Birlikte olduğunuz kişiyle ortak alınan bir karar. Olacağı zaman kendiliğinden oluyor zaten. Ne kadar program yaparsanız yapın, olmayacaksa da olmuyor. Ben de doğru zamanı bekliyorum.

Nişanlandığınız doğru mu?
- Hayır, öyle bir şey yok. Galiba biraz da uzun ilişkiler yaşamamdan dolayı bana ne zaman biriyle olsam “nişanlandı” gözüyle bakıyorlar. Hep “Evliliği düşünüyorum” dediğim için öyle düşünülüyor sanırım. (Gülüyor)

Sizi etkileyecek erkek ne tür özelliklere sahip olmalı?
- Tek bir şey yok. Çok kafanızda kurgulamak olmuyor, çünkü hayat böyle bir şey değil. Biraz daha kendim gibi olan insanlar çekici geliyor. Huy ve karakter de önemli. Çok hareketli, sürekli konuşan bir erkeği hiçbir zaman hayal etmedim. Erkek dediğin biraz daha ağır olmalı benim için. Nerede ne yapması gerektiğini bilen, kendine güvenen, doğal, samimi biri olmalı.

ŞEHRİYELİ PİLAVI GÜZEL YAPARIM

Erkek dediğin ağır olmalı


Yemek yapıyor musunuz?
- Yemek yapıyorum. Bir şey canım çektiğinde, saat kaç olursa olsun hiç üşenmem ve yaparım. En güzel şehriyeli pilav yaparım. Sebze yemeği çok yaparım. Poğaça, kek de yapıyorum. Kısır çok severim ve güzel yaparım. Zeytinyağlı dolma da yapıyorum.

İZOLE BİR HAYAT YAŞAMIYORUM

Tanınmak hayatınızı ne yönde etkiledi?
- Çok izole bir hayat yaşamıyorum. Aman insanlar bu halimi görmesinler diye düşünüp programımı bozmuyorum. Ama bazen çok da rahat olamıyorsunuz. Keyfiniz olmadığında birilerinin gelip sizinle konuşmaya çalışması zor oluyor. Ama uçlarda yaşamadığım için normal hayatıma devam ediyorum.

                                                                                                           

Yayınlanma Tarihi : 31.01.2012 - 00:00
Etiketler:


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün