Dünya Haberleri

DÜNYA

  Erkek cinsel organına benzeyen yumuşak şekerlere tepki yağdı

  DHA
  11 Eylül 2014 - 01:24Son Güncelleme : 11 Eylül 2014 - 09:39

  Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nda tanınmış bir markanın erkek cinsel organı şeklinde çocuklara yönelik yumuşak şeker üretmesi ebeveynleri isyan ettirdi. Gelen şikâyetler üzerine şekerler piyasadan toplatıldı. Şekerin yetişkin ürünleri satan dükkanlar yerine marketlerde satılması büyük tepki çekti.

  The New Zeland Herald gazetesinin haberine göre Dragon Sweets markası altında piyasaya sürülen yumuşak şekerlerin erkek cinsel organına benzediği, üç çocuğun babalarına doğum günü hediyesi olarak bir torba yumuşak şeker almasıyla ortaya çıktı. Baba ve çocukların annesinin şekerlere göz atmasıyla ortaya çıkan skandal, kısa sürede büyük tepki çekti.

  Erkek cinsel organına benzeyen yumuşak şekerlere tepki yağdı

  Şekerleri üreten firmanın yöneticisi, altı hafta önce Çin'den 7 bin 200 paket yumuşak şeker ithal ettiklerini ve şekerlerin bölgedeki yerel marketlere dağıtıldığını söyledi. İki hafta sonra ürünlerden benzer şikayetler geldiğini söyleyen yönetici, ürünlerin içeriğinden haberdar olmadıklarını ifade etti.

  Skandal karşısında tüketicilerden özür dileyen firma yetkilisi, 25 senedir ithalat yaptıklarını ve böyle rahatsız edici bir olayla ilk kez karşılaştıklarını söyledi. Firma, bu duruma maruz kalan tüketicilere tek tek özür mektubu yolladı, paralarını iade etti ve skandal ürünü piyasadan toplattı.

  İngiltere'de tasarlanan bu tip ürünler Asya ülkelerinde rahatsız edici olarak görülmüyor. Çünkü Uzakdoğu kültüründe, erkek cinsel organı sağlığın, doğurganlığın ve bereketin simgesi olarak görülüyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı