« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erkek boksörlere kadın doğumcu

Boks Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, “Bu şampiyonada 5-6 gün görev yapacak doktor bulamadık. Kadın doğumcu (Jinekolog) olan Uzman Dr. Mustafa Beşli’yi, Belarus’a götürdük” dedi.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME

TARİHİNDE en başarısız dönemini Eyüp Gözgeç Federasyonu ile yaşayan Türk boksunda görülmemiş bir skandal yaşandı. Belarus’un Minsk şehrinde yapılan Avrupa Büyük Erkekler Boks Şampiyonası’na Milli Takım kafilesinde doktor olarak kadın hastalıkları ve doğum uzmanı götürüldü. İnsanları hayretler içerisinde bırakan Boks Federasyonunun bu uygulaması ile ilgili konuşan Başkan Eyüp Gözgeç’in, “Ne yapalım. 5-6 gün bir şampiyonada görev yapacak doktor bulamadık” dedi.

İşleri yoğun olunca

FEDERASYONUN Sağlık Kurulu’nda ki 32 doktora teklif iletildiğini belirten Gözgeç “Arkadaşlarımızın işlerinin yoğun olması nedeniyle maalesef olumlu bir yanıt alamayınca şampiyonaya Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesi’nde kadın doğum uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olan Dr.Mustafa Beşli’yi Belarus’da ki şampiyonada görevlendirdik” sözleri ile kendisini savunmaya çalıştı. Oysa erkek boksunda öncelikle Nöroşirurji, Ortopedi ve Travmatoloji, Çene cerrahı veya hiç olmazsa bir Dahiliye doktorunun olması gerekiyor.

Boksör de madalya da bir türlü bulunamıyor

TÜRKİYE adına bir diğer üzücü durum da sporcu bulunamamasıyla ortaya çıktı. Milli Takım, Avrupa Şampiyonası’nda 49, 52, 91 kilolarda mücadele edemedi. Bazı sporcularımızın ise sadece iki tur geçebildikleri şampiyonadan yine eli boş döndük. Türkiye son dünya şampiyonası ve olimpiyatlardan sonra Avrupa Şampiyonası’nı madalyasız tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz