Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erkek arkadaşını ve yanındaki kadını bıçakladı

  Yakup YILMAZ/ADANA, (DHA)
  24 Temmuz 2007 - 12:07Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 16:42

  ADANA'da 31 yaşındaki Çilem Yerdekalmaz, telefonla arayarak kendisini sürekli taciz ettiğini öne sürdüğü 39 yaşındaki Zikri Erinç ile onunla birlikte gelen 20 yaşındaki Gözde Uraz'ı buluştukları yerde bıçakla yaraladı. Yerdekalmaz, “Devamlı telefon açıp benimle buluşmak istiyordu. Bu işi bitirmek için buluştum. Gittiğimde öpüşüyorlardı. Peşimi bırakmasını söyledim. Yanınki kız bana ‘O....u’ deyince öfkelendim. Çantamdaki bıçakla ikisini de yaraladım” dedi.

  Eşinden ayrı yaşayan kuaför Çilem Yerdekalmaz, iddiaya göre, bir süre önce kendisine arkadaşlık teklif eden evli ve 2 çocuk babası Zikri Erinç'in bu isteğini geri çevirdi. Erinç, sık sık Yerdekalmaz'ı telefon arayarak tacizini sürdü. Taciz telefonlarından çılgına dönen Yerdekalmaz, konuşmak için kendisini çağıran Erinç'le dün gece Mavi Bulvar'da buluşmaya gitti. Yerdekalmaz, Şehit Temel Cingöz Lisesi önünde saat 01.00'de buluştuğu Erinç ve yanındaki Gözde Uraz'ı çıkan tartışmanın ardından bıçakla yaraladı. Ayağından yaralanan Erinç ile karnından bıçaklanan Uraz, Adana Numune Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

  Çevredekilerce yakalanarak polise teslim edilen Çilem Yerdekalmaz, gözaltına alındı. Poliste verdiği ifadesinde, namusu için olayı gerçekleştirdiğini iddia eden Yerdekalmaz, “Zikri, evli ve 2 çocuk babası. Kendisini daha önceden tanıyordum. Bana aşık oldu. Kendisine yüz vermeyince beni telefonla taciz etmeye başladı. Başaramayınca bu kez bulduğu kızla beni kıskandırmak istedi. İstemediğim birini niye kıskanayım? Olay günü bu işi bitirmek için isteğini kabul ettim. Buluşma yerine gittiğimde öpüşüyorlardı. Zikri'ye peşimi bırakmasını söyledim. O sırada yanındaki kız bana ‘O....u’ deyince öfkelendim. Gözüm dönmüştü. Çantamdaki bıçakla ikisini de yaraladım. Namusum için kim olursa olsun bıçaklarım” dedi.

  Çilem Yerdekalmaz, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı