Gündem Haberleri

  “Erkek adam olsaydım hepsini öldürürdüm”

  Ali VARLI/BERLİN
  02.08.2012 - 18:03 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın başkenti Berlin’de 4 Ağustos 2011'de araba içinde eski kayınvalidesi Nevin Çaçan ile eski baldızı Leyla Çaçan'ı öldüren katil zanlısı Urfalı Mehmet Yıldırım'ın duruşmasına bugün devam edildi.

  Ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle yargılanan katil zanlısı Mehmet Yıldırım, daha önceki duruşmalarda olduğu gibi dün de dengesiz davranışlarını sürdürürken, tehditler savurmayı da ihmal etmedi.

  Duruşmada mahkeme başkanı savunmanın yeni bilirkişi talebini reddederken, daha önce Mehmet Yıldırım'ın cinayet öncesi ruh sağlığının yerinde olduğunu ve cezai ehliyeti bulunduğu yönünde rapor hazırlayan uzmanın dinlenmesine karar verdi.

  Mahkeme hakimi duruşmayı 14 Ağustos'a erteledi. Duruşma sonunda katil zanlısı Mehmet Yıldırım, duruşmada yine tehditler savunurken, “Ben erkek adam olsaydım araba içindeki herkesi öldürürdüm” dedi.

  Cinayetin işlendiği gün arabada ölen Nevin ve Leyla Çaçan'ın yanısıra katil zanlısının eski eşi ve kayınbiraderi bulunuyordu.

  Duruşma sonrasında açıklama yapan müdahil avukatlardan Nurali Turan, “14 Ağustos'taki duruşmada karar bekliyoruz. Savcılığın hazırladığı iddianamede ve dosyada yer alan deliller ile uzmanların raporu doğrultusunda ağırlaştırılmış hapis cezası bekliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı