« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erkan Varol'dan büyük başarı

Elazığ'da düzenlenen kemer maçında İtalyan rakibini yenen “Kafkas Kartalı” Erkan Varol, World Kickboxing Network (WKN) Dünya Kemeri'nin yeni sahibi oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu'nda düzenlenen kemer maçı öncesi 6 Türk sporcu 6 yabancıya karşı ringe çıktı. Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun hakemleri gözetimindeki 6 maçtan 4'ünde Türk sporcular ringden galibiyetle ayrılırken 2 maçta ise sporcular rakiplerini alt edemedi.

WKN Dünya Kemer maçında 70 kilogramda “Kafkas Kartalı” olarak anılan Erkan Varol, İtalyan sporcu Solheid Phillipo ile karşılaştı.

Hızlı başladığı müsabakada 3. raunt sonunda rakibini yenmeyi başaran Varol, WKN Dünya Kemeri'nin yeni sahibi oldu.

Müsabakaları izleyen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçen herkesi kutlayarak, “Anadolu'muzun en güzel şehirlerinden birinde bu kadar güzel, hareketli, bereketli ve son derece çekişmeli bir müsabakaya ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Bu güzel insanlar bu güzel organizasyonları hak ediyor” dedi.

Konuşmanın ardından Varol'a kazandığı kemer Mehmet Atalay ile Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından takıldı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler