ADANA HABERLERİ

Erkan’da Yeni Eğitim Yılı Heyecanı

IHA
05.09.2015 - 10:51Son Güncelleme : 05.09.2015 - 10:52

ERKAN EĞİTİM KURUMLARI 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA, ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DÜZENLENEN SEMİNERLE START VERDİ.

IHA

Erkan Eğitim Kurumları’nda 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılına, öğretmenlere yönelik düzenlenen seminerle start verildi.
Seminer’in açılış konuşmasını yapan Erkan Eğitim Kurumları Kurucu Temsilci Serdar Hatipoğlu, 180 öğrenciyle açılan eğitim yuvasında şu anda 4 bin 500 öğrenci ve beş okulun olduğunu belirtti. Hatipoğlu, "Bu başarıda büyük emeği olan tüm öğretmenlerimize ve müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl her zamankinden daha heyecanlıyız, artık sorumluluğumuz daha da arttı. Bu eğitim öğretim yılında okullarımız atağa kalkacak. Beş yıl önce ‘bu okul kendi öğrencisini kendisi seçecek’ diye bir hedef koymuştuk, Gelecek yıl o hedefimizi de gerçekleştiriyoruz" dedi.
EĞİTİMDE SAYGI, SEVGİ, GÜÇ BİRLİĞİ ESASTIR
“Eğitimde Uygulamalar” konulu sunumu yapan Erkan Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik ise eğitim hizmetinde asıl olanın itici gücün ‘öğretmen’ olduğunu vurguladı. Yüzçelik, öğretmenlere "Sizler birer ders öğretmeni, zümre başkanı veya okul öğretmenler kurulu üyesi olarak hizmetlerinizi daima ön planda bilinçli şekilde kurgularsanız o zaman netice arzu edilen şekilde gelişir. Disiplin; işe saygı ve sevgidir. Disiplin üretmektir. Cumhuriyetin Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı neslin devamı için eğitimde birlik üretimde saygı, sevgi ve güç birliği esastır:Bu noktadan hareketle amacımıza ulaşacağımızı biliyorum" diye konuştu.
Erkan Eğitim Kurumları İlköğretim Okul Müdürü Nazmiye Çabuk ise öğretmenlere "5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve Özlük Hakları"nı anlatan kanunda yer alan maddeler hakkında bilgiler verdi.
Seminer sonrasında “Erkan Eğitim Kurumları Ailesi”nin toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Erkan’da Yeni Eğitim Yılı Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erkan’da Yeni Eğitim Yılı Heyecanı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:40
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı