Ericsson ve Microsoft cepte birleşti

Hürriyet Haber
12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İSVEÇ telekomünikasyon şirketi Ericsson ile Amerikan yazılım devi Microsoft mobil internet servisi vermek üzere Ericcson Microsoft Mobile Venture (EMMV) adlı ortak bir şirket kurduklarını açıkladılar.

İsveç'in başkenti Stockholm'de yapılan ortak açıklamada EMMV şirketinin ‘her yerden, her zaman ve her türlü terminali’ kullanarak internet üzerinden hizmet verecek bir bilgisayar ağı oluşturacağı haberi verildi.

Yüzde 70'i Ericsson, yüzde 30'u da Microsoft'a ait olan yeni şirket cep telefonlarının fonksiyonlarını arttıracak çözümler üretmeyi planlıyor. Windows 2000 ve Microsoft Exchange yazılımlarını kullanacak olan bu çözümler, profesyonel ve amatör kullanıcıların WAP özelliği olan cep telefonları üzerinden her türlü elektronik mesajı geçmesine imkan tanıyacak.

Microsoft ve Ericsson'un, mobil iletişim için yaptıkları bu işbirliği sayesinde, yakın gelecekte düşük iletişim hızlarında da mobil internet kullanımı mümkün olabilecek. Microsoft ve Ericsson, özellikle üçüncü kuşak olarak adlandırılan yeni nesil cep telefonları için çözüm üretmeyi planlıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı