Ericsson Global Pazarlama Direktörlüğü'ne bir Türk atandı

Hürriyet Haber
20 Kasım 2009 - 15:51Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 16:47

Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, Ericsson'un İsveç'te bulunan Merkez Ofisi'nde, Global Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayacak.

Kulabaş'ın görevleri arasında dünya çapında uygulanacak pazarlama programlarının geliştirilmesi, pazara yönelik mesajların hazırlanması ve Ericsson çözümlerinin etkin biçimde konumlandırılması ve tanıtılması bulunuyor.

Ericsson'dan yapılan açıklamada, Ericsson'un Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş'ın, Ericsson Global Satış ve Pazarlama Grubu'nda Pazarlama Direktörü olarak atandığı belirtilerek, Ericsson'un Stockholm'deki genel merkezinde çalışmaya başlayacak olan Yiğit Kulabaş'ın, şirketin üst yönetim kadrosuna katıldığı ifade edildi.

Kulabaş'ın, Ericsson'un Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Johan Bergendahl'a bağlı olarak görev yapacağı bildirildi. Son dört senedir Ericsson Türkiye'de çalışan Yiğit Kulabaş, şirketin pazarlama, iletişim, kurumsal satış, iş ortakları ve strateji fonksiyonlarından sorumluydu. Kulabaş, daha önce 8 yıl Microsoft Türkiye'de, 2 yıl Oracle Türkiye'de ve 4 yıl NCR Türkiye'de görev yaptı. Her üç şirkette de Pazarlama, Satış ve İş Geliştirme alanlarında çalıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı