Gündem Haberleri

  Erhan Tuncel, emniyet müdürlerine meydan okudu

  Hürriyet Haber
  04.08.2012 - 09:57 | Son Güncelleme:

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili davadan beraat eden Erhan Tuncel, kimlik kontrolü yapan polislerin kendisini dövdüğünü öne sürdü. Polisler ise üzerinden bıçak çıkan Tuncel'in "Beni herkes tanır, emniyet teşkilatı, emniyet müdürleri bana borçludur, bana dokunmayın, bildiklerim sayesinde bu ülkede yapılacak darbeyi önleyenlerden biriyim" dediğini iddia etti.

  Habertürk Gazetesi'nden Engin Belli'nin haberine göre, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan yargılamada beraat eden McDonald's'ın bombalanması olayından ise 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Erhan Tuncel(31) önceki gün İstanbul'a geldi. Tuncel, bir  otele yerleşti. Önceki gece ise sahur yemeği yemek için dışarı çıktı. İddiasına göre oteline döneceği sırada sivil polisler tarafından durduruldu. Polisler, kimlik kontrolü yapılan Tuncel'in üzerini aramak istedi.

  Yine iddiaya göre Tuncel polislere tepki gösterdi ve "kendisinin tanınan bir kişi olduğunu, Emniyet Teşkilatı için çok şey yaptığını" söyledi. Ancak sivil polisler Tuncel'in üzerini aradı. Bu sırada belinde bir bıçak bulundu. Gözaltına alınan Tuncel, iddiasına göre tartaklandı ve sözlü hakarete maruz kaldı. Kavga Emniyet Müdürlüğü'nde son buldu.

  Şüpheli olarak ifadesi alınan Tuncel de sivil polislerden kendisine şiddet uyguladıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. Polisler ise Tuncel'in "Beni herkes tanır, emniyet teşkilatı, emniyet müdürleri bana borçludur, bana dokunmayın, bildiklerim sayesinde bu ülkede yapılacak darbeyi önleyenlerden biriyim" dediğini öne sürdü. Tuncel, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek rapor aldı.

  Olay savcılığa taşındı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı