Ergün: Van da KOSGEB afet programına dahil edilecek

Hürriyet Haber
25 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ekim 2011 - 12:27

Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, KOSGEB vasıtasıyla yürütülen afetlerden zarar gören işletmelerle ilgili programa, Van ilinin de dahil edileceğini bildirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Van'daki depremle ilgili KOSGEB kredisinde 100 bin lira olan üst limitin daha yukarı çıkarılıp çıkarılamayacağına ilişkin, bölgedeki manzara net olarak ortaya çıktıktan sonra gereken desteklerin sağlanacağını bildirdi.

Ergün, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) tarafından düzenlenen, Hilton Oteli'ndeki, “Yatırımların Odağında Türkiye: Fikri ve Sınai Mülkiyetin Yatırıma Dönüştürülmesi” konulu uluslararası seminerde yaptığı konuşmada, Van bölgesinde deprem nedeniyle zarar gören esnaf, sanatkar ve yatırımcılar olduğunu belirtti.

Bunlarla ilgili KOSGEB vasıtasıyla yürütülen doğal afetten zarar görenlere verilecek destek kredisi programına Van'ın da dahil edileceğini kaydeden Ergün, Van'daki esnaf ve işletmelerin hızlı bir şekilde bu KOSGEB desteğinden yararlandırılacağını söyledi.

Bakan Ergün, “Van'da depremden zarar gören işletmelerin en kısa zamanda organize edilebilmeleri için kendilerine KOSGEB vasıtasıyla her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim” dedi.

Sadece Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının değil, diğer bakanlıklarla birlikte deprem bölgesine kapsamlı bir destek çalışmasının yürütüleceğini de belirten Ergün, “Ortaya çıkan tabloya göre, Bakanlar Kurulumuz da her türlü ekonomik destek programını uygulamaya alacak” diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı