« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergün Penbe: Galatasaray hata yaptı

Galatasaray'da sözleşmesi sona eren Ergün Penbe, teknik direktör Feldkamp'ın raporu üzerine Necati, Hasan Kabze, Cihan ve Orhan'ın gözden çıkarılmasını doğru bulmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ergün Penbe, Lig TV'de katıldığı 'Futbol Gündemi' adlı programda yaptığı açıklamada, Necati, Hasan Kabze, Cihan ve Orhan'ın gönderilmesini ciddi bir hatalı karar olarak nitelendirdi.

Özellikle Necati'nin Galatasaray'da çok faydalı olacağını düşündüğünü anlatan Ergün, "Necati'nin Avrupa'da çok rahat oynayabileceğini düşünüyorum. Geçen sezon çok sakatlık yaşadı ve bir bocalama dönemi geçirdi. Galatasaray'ın, Necati ile 2010'a kadar, Orhan Ak ile 2011'e kadar mukavelesi vardı. Bugün 'kulüp bulun' diyorlar. Madem bu oyuncuları göndermek istiyorsunuz, konuşursunuz, mukavelelerini uzatmazsınız" dedi.

Necati'nin takımda sorun çıkarttığı yönündeki fikirlere katılmadığını kaydeden Ergün, “O çok dobra bir insan. Ortada bir anlaşmazlık varsa o sorunu o gün çözer. Her takımda zaman zaman tatsızlıklar olur ama kısa sürede çözülür. Galatasaray inşallah bu kararından dolayı ileride pişmanlık duymaz” diye konuştu.

Cihan Haspolatlı için, "Gerets'in bir numaralı adamlarından biriydi" ifadesini kullanan Ergün, "Bugün bakıyorsunuz onu da listeye koymuşlar. Oyuncuların gönderilme zamanı da etiğe hiç uygun değil. Kamp dönüşünde oyuncu gönderilmez. Hasan Kabze ise henüz 24 yaşında. Türkiye'deki tüm takımlarda çok rahat oynayabilecek yeteneklere sahip. Galatasaray bu kararı almakla hata yaptı" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz