Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergün milli olmak istiyor

Galatasaray'ın deneyimli futbolcularından Ergün Penbe, “Bu sezon hedeflerimden biri Galatasaray'da banko forma giyebilmek, diğeri de Milli Takım'da yeniden oynayabilmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Futbol Federasyonunun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin Ağustos sayısında röportajı yer alan Ergün Penbe, “Fatih Hoca, 'Eğer ihtiyacım olursa Ergün'ü, Hakan Şükür'ü, Tugay'ı da kadroya çağırırım' dedi. Böylesine güvenilmek nasıl bir duygu veriyor sana?” şeklindeki soruya, şu yanıtı verdi: “Benim için büyük bir onur. Bu sezon hedeflerimden biri Galatasaray'da banko forma giyebilmek, diğeri de Milli Takım'da yeniden oynayabilmek. Bunlar için çalışacağım. Fatih hocam da bana o görevi verirse elimden gelenin en iyisini yine yaparım. O konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

34 yaşındaki Ergün, “Kendimi iyi hissettiğim yere kadar oynamayı arzu ediyorum” derken, saha içersindeki soğukkanlı duruşuyla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:  “Bu insanın yapısıyla alakalı bir şey. Mesela tribünden baktığınız zaman bile Hasan Şaş'ın hırsını görebiliyorsunuz. Bana baktığınız zaman ise buz gibi bir adamla karşılaşıyorsunuz. Sanki hiç hırsım yokmuş gibi görünüyor. Bu durum, insanların farklı yansımasından kaynaklanıyor. Kazanma hırsı olmayan bir insan olduğunu düşünmüyorum. Ama benim duruşum çok farklı. Bu herhalde hem aile yapısından hem de karakterimden kaynaklanıyor. Çok soğuk ve hiç hırsı yokmuş gibi görünüyorum ama o hırsı her zaman içimde taşıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler