MANİSA HABERLERİ

Ergün: "Hem şaşkınız hem mutluyuz"

DHA
25.10.2017 - 16:15Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur'un Ali Rıza Çevik İlkokulu ve Yer altı Otopark Projesi'ne Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay verildiğine yönelik açıklamasını değerlendirdi. Başkan Ergün, "2014'te Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje, 2016 yılında mimari fonksiyon yönüyle uygun görülmedi. Aynı projenin bugün AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur tarafından onaylatılması nedeniyle şaşkınlık ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014'te hazırlanan ve tek projede şehrin iki önemli sorununun çözüme kavuşturulmasına katkı sağlayacak olan Ali Rıza Çevik İlkokulu ve Yeraltı Otoparkı Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 yılında reddedildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve süreç içerisinde gerekli tüm çalışmalar yapılmasına rağmen onaylanmayan proje, mevcut haliyle AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur tarafından bakanlığa sunularak onaylatıldı. Dayanıklılık konusunda zaman zaman tartışmalara neden olan okul binasının yıkılması ve otopark ile birlikte tekrar yapılmasını içeren projenin, aynı şekilde AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur tarafından onaylatılması Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hem şaşkınlıkla, hem de sevinçle karşılandı.

PROJE 2016 YILINDA MEB'TEYDİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, uzun yıllardır eğitim hizmeti veren ve tartışmalara neden olan Ali Rıza Çevik İlkokul'unun yenilenmesi ve aynı zamanda bölgeye otopark kazandırılması amacıyla hazırladıkları projenin gelişim süreci hakkında bilgi verdi. Başkan Ergün, "25 Kasım 2014 tarihinde bitirdiğimiz projeyi, 1 Aralık 2014 tarihinde dönemin valisi Erdoğan Bektaş'a sunarak, kendisinden uygun görüş aldık. 3 Şubat 2015 tarihinde de Milli Eğitim Bakanlığı'na onay alınmak üzere yazı yazıldı. Yine Şubat ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'na giderek projemizin sunumu yapıldı. Gerek telefon ile gerekse yazışmalarla sık sık projenin takibi yapıldı. Ancak 2 Mart 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurumumuza iletilen yazıda ilgili projenin mimari fonksiyon yönünden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülmediği iletildi" dedi.

"HEM ŞAŞIRTTI HEM SEVİNDİRDİ"

Yıllardır gerek Manisa kamuoyu, gerekse de ilgili kurumlara projenin kent için önemini anlattıklarını dile getiren Cengiz Ergün, "Projemiz bakanlık tarafından ret edildiğinde de aynı görüşteydik. Aynı projenin bugün AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur tarafından bakanlığa onaylatıldığında da aynı düşüncedeyiz. Çocuklarımızı depreme dayanaksız binalarda eğitim görmeye mahkum edemeyiz. Manisa'mıza çocuklarımızın güvenle eğitim görebileceği yeni bir okulla şehrimizin ihtiyacı olan 410 araç kapasiteli yeni bir otopark kazandıralım. Biraz geç de olsa projenin aynı şekilde onaylanması bizleri hem şaşırttı, hem de sevindirdi" dedi.

Projenin onaylanmasıyla birlikte Manisa'nın güzel bir proje kazanacağını da sözlerine ekleyen Ergün, "Sayın Murat Baybatur'un basın toplantısında sunduğu görseller, Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanan projenin görselleridir. Projemizin kabul görmesi bizi ayrıca mutlu etti. Büyükşehir Belediyemiz tarafından okulun yapımı ve üst yapı çalışmaları için hayırseverlerle istişareler yapılmıştır. Manisa için önem arz eden böylesi güzel bir projenin kente kazandırılması noktasında katkıda bulunan Sayın Murat Baybatur'a teşekkür ederiz" dedi.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ergün: "Hem şaşkınız hem mutluyuz" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mayıs 2018, Cuma
 • İmsak
  04:28
 • Guneş
  06:03
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:01
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:39
Sayfa Başı