« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergun Gürsoy: Yıldırım doğruları söyledi

Galatasaray-Beşiktaş derbisinin yankıları sürerken, Galatasaray Kulübü 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ergün Gürsoy, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, "Kendisi bana hak vermek için bunları belirtmedi, sadece doğruları söyledi'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"VERECEĞİMİZ CEZA MANEVİ OLUR"

Derbinin ardından yaşanan gelişmeleri değerlendiren Galatasaray Kulübü 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ergün Gürsoy,
Merter'de bir hazır giyim mağazasının açılışında, maç sonrası ''Federasyon Ali Aydın'ın cezasını vermezse biz veririz'' şeklindeki demecinin ''Ne anlam taşıdığı?''nın sorulması üzerine  şöyle konuştu: "Biz hakim değiliz, savcı değiliz. Bizim vereceğimiz ceza ancak manevi olur, ne olabilir. Ne olur, öldürmekten beter edersin, adamın yüzüne bakmazsın, dışlarsın. Bunu sadece kendim olarak söylemedim, Türkiye'deki sporseverlere seslendim. Ayrıca Ali Aydın hak ettiğinden fazla gündemde kaldı.''
   
"AZİZ YILDIRIM DOĞRULARI SÖYLEDİ"
   
Ergün Gürsoy, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bugün yaptığı açıklamalar hakkında görüşlerinin sorulması üzerine de ''Kendisi bana hak vermek için bunları belirtmedi, sadece doğruları söyledi'' dedi.

BİLGİLİ'NİN SÖZLERİNDE RENCİDE EDECEK BİR ŞEY YOK

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili'nin kendisine yönelttiği tepkileri de değerlendiren Gürsoy, ''Serdar bey benim dostumdur. O da camiasına bir mesaj vermek zorundadır. Bir camianın başkanıdır, saygı duyarım. Ayrıca söylediklerinde beni rencide edecek bir şey yok. Herkes istediğini söyleme hakkına sahr'' şeklinde konuştu.

"ALİ AYDIN BİZİM MAÇLARA GELSİN"

Gürsoy, ''Ali Aydın'ı bir daha Galatasaray maçlarına verirlerse ne yaparsınız?'' şeklinde bir soruyu da, ''Biz çıkar 3 puan alırız. Ben isterim gelsin, eğer hakemlik yapacaksa bizim maçlara gelsin'' yanıtını verdi.
   
Açılışa Gürsoy'un yanı sıra Galatasaraylı futbolcular Batista, Prates ve Ümit Karan ve Beşiktaş'tan Ahmet Yıldırım da katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz