« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergün Gürsoy: Ali Aydın'ı dışlarız

‘‘Federasyon hakeme ceza vermezse biz veririz’’ sözlerine açıklık getiren G.Saray İkinci Başkanı, ‘‘Biz hakim değiliz, savcı değiliz. Vereceğimiz ceza ancak manevi olur’’ ifadesini kullandı.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY-Beşiktaş maçının yankıları sürerken, sarı kırmızılı kulübün ikinci başkanı Ergun Gürsoy, karşılaşma sonrasında söylediği, ‘‘Federasyon Ali Aydın'ın cezasını vermezse biz veririz’’ şeklindeki sözlerine açıklık getirdi. Ali Aydın'ın, hak ettiğinden fazla gündemde kaldığını ifade eden Gürsoy, ‘‘Biz hakim değiliz, savcı değiliz. Bizim vereceğimiz ceza ancak manevi olur, ne olabilir. Ne olur, öldürmekten beter edersin, adamın yüzüne bakmazsın, dışlarsın. Bunu sadece kendim olarak söylemedim, Türkiye'deki sporseverlere seslendim’’ dedi.

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'nin kendisi hakkında söylediği, ‘‘Ergun Gürsoy, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un avukatı mı?’’ sözlerine de değinen Galatasaray İkinci Başkanı, ‘‘Serdar beyin söylediklerinde beni rencide edecek bir şey yok. Herkes istediğini söyleme hakkına sahiptir’’ yorumunu yaptı.

Gürsoy, ‘‘Ali Aydın'ı bir daha Galatasaray maçlarına verirlerse ne yaparsınız?’’ şeklinde bir soruyu da, ‘‘Ben isterim gelsin. Eğer hakemlik yapacaksa bizim maçlara gelsin’’ diye yanıtladı.

Transfere 30 milyon dolar

Öte yandan Galatasaray yönetiminin 100. yıl için transfere ayırdığı bütçe belli oldu. 3'ü dünya çapında olmak üzere en az 6 futbolcu almayı planlayan sarı kırmızılılar, transfer bütçesini 30 milyon dolar olarak belirledi.

Galatasaray yönetiminin listesinde Barcelona'dan Kluivert, Monaco'dan Morientes, Chelsea'den Hasselbaink, Gaziantepspor'dan İbrahim Toraman, Bülent Bölükbaş, Çaykur Rizespor'dan Şener, Konyaspor'dan Zafer, Gençlerbirliği'nden Serkan, İstanbulspor'dan Saidou ve Faruk yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz