« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergüder: Şu anda Aziz başkanı putlaştırıyorsunuz

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşma yapan üyelerden Selim Ergüder'in, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın putlaştırıldığını söylemesine diğer üyeler büyük tepki gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda, yönetim ve denetleme kurulu raporlarının okunmasının ardından, üyeler söz alarak görüşlerini aktardı.

Üyelerden Ergüder, Yüksek Divan Kurulu'nun bu süreçte çok daha fazla katkısı olması gerektiğini belirterek, “Şu anda çok duygusalız. Akılcı davranmalıyız. Bu gidişatın sonuçlarının bu koca çınara çok büyük yara açacağı konusunda bir takım şüphelerim var” dedi.

Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ı çok sevdiğini kaydeden Ergüder, “Fakat bu süreçte maalesef bizim buradaki yönetim algılama, izleme ve stratejik yaklaşımımızda bir takım sıkıntılar olduğunu görüyorum. Bana göre eğer Ağustos'un başında Sayın Aziz Yıldırım irade gösterip tutuklandıktan sonra Fenerbahçe Kulübü'nden istifa etseydi, bugün ön göreceğimiz olayların hiçbirisi başımıza gelmeyecekti” demesi üzerine salondan tepkiler yükseldi.

Selim Ergüder, tepkilere, “Şu anda en yüksek organ genel kurul. Peki Fenerbahçe Kulübü'nün üzerinde bir güç var mı?” şeklindeki sorusu üzerine bir üye de “Taraftar” yanıtını verdi. Bunun üzerine, “Bravo, onun üstünde başka güç var mı?” diyen Ergüder, salondan ses çıkmaması üzerine, “Yok. Farkında mısınız, şu anda Aziz başkanı putlaştırıyorsunuz. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün üstüne çıktı” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine ise diğer üyeler Ergüder'e büyük tepki gösterdi. Selim Ergüder, tepkiler üzerine konuşmasını erken bitirerek, kürsüden indi.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Ergüder'in konuşmasının ardından, Yüksek Divan Kurulu'nun bu süreçte bu durumdan nasıl çıkılacağı konusunda ve neler yapılacağını dili döndüğünce anlattığını kaydetti.

Diğer üyelerin görüşleri

Üyelerden Kemal Açıkgöz, Galatasaray'ın, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nin yanında yaptığı tesislere gıpta ettiğini söylemesi üyelerden tepki aldı.

Açıkgöz, son olağanüstü genel kurulda divan başkanı olan Talat Yılmaz'ı, kendisine söz vermediği için Haysiyet Divanı'na vermek için hazırladığı dilekçeyi konuşmasının sonunda başkan vekili Nihat Özdemir'e verdi.
Üye Şükrü Ersoy ise Mersin İdmanyurdu maçında futbol takımının giydiği formanın rengini eleştirdi.

Eski yöneticilerden Köksal Özbek de eski başkan Ali Şen'in, UEFA ve başkanı Platini'yi hedefleyen tazminat davasının geri çekilmesi önerisini reddeden kulüp yönetim kurulunun yerinde bir karar aldığını söyledi.
Mahir Dalyan'ın, daha önce olduğu gibi yönetimden huzurevi istemesi, salonda gülüşmelere neden oldu.

Bu arada, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları ile Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nın birleşmesiyle ilgili yapılan sözleşmenin bazı maddeleri toplantıda okundu. Daha sonra oylamaya sunulan sözleşme, oy çokluğuyla kabul edildi.
Öte yandan, Yüksel Günay, 240 yeni divan kurulu üyesi olduğunu ve yeni üyelerle divan kurulu üyelerinin sayısının 2 bin 200'e yükseldiğini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz