« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergin Ataman'dan 'skandal' değerlendirmesi

Basketbolda, 23. Opel Türkiye Kupası (D) grubu maçları bugün Çanakkale'de başlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maçlar öncesi son antrenmanlarını 18 Mart Spor Salonu'nda yapan Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nın antrenörü Murat Özyer, Türkiye Kupası maçlarının Çanakkale'de olmasının getirdiği bir heyecanı yaşadıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında önemli bir adımın atıldığı kentte bulunmaları nedeniyle gururu ve heyecanı birarada yaşadıklarını belirten Özyer, “5-6 yıl önce yine Çanakkale'de Türkiye Kupası elemesi oynanmıştı. Ben de başka bir kulüple buraya gelmiştim. Çanakkale gençliğinin ve spor kamuoyunun daha iyi bir salona ihtiyacı olduğunu, birinci lig seviyesindeki maçların daha iyi bir salonda oynanabileceğini düşünüyorum” dedi.

Özyer, turnuva öncesinde iki yeni yabancı oyuncularının 2'şer gün arayla takıma katıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:
"Onlar hem Türkiye'ye hem de takımımıza yabancılar. Alışma dönemlerinin bu turnuvaya rastlaması bizim için dezavantaj olsa da, Türk ve diğer yabancı oyuncularımızın turnuvanın ciddiyetinden haberdar olmalarının bizi olumlu bir yere getireceğini düşünüyorum. Rakiplerimizden Beşiktaş çok iyi oyunculardan kurulu ve şampiyonluğun en büyük adayları arasında bulunuyor. Beşiktaş maçı zor bir maç olacak. Amacımız sahadan galibiyetle ayrılmak. Oyak Renault ve Mersin Büyükşehir Belediyesi takımları da hazırlıklarına çok önceden başladı. Her iki takımın durumu da oldukça iyi. Dolayısıyla bu maçların da oldukça zor geçeceğini düşünüyorum. Hedefimiz grupta ilk 2'ye girebilmek."

ERGİN ATAMAN'IN GÖRÜŞLERİ

Beşiktaş Cola Turka Takımı'nın antrenörü Ergin Ataman ise gruptan çıkmak için mücadele vereceklerini, bu amaçla Çanakkale'ye geldiklerini söyledi.

Ataman, turnuvanın organizasyonunda iyi niyetli bir çalışma olduğunu, ancak ortamın son derece kötü halde bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Beşiktaş, Galatasaray gibi Türk basketbolunun iki devinin 500 kişilik bir salonda Türkiye Kupası maçına çıkıyor olmasını Türk sporunda bir skandal olarak değerlendiriyorum. Bize nerede oyna derlerse, orada oynarız. Açık sahada bile mücadele ederiz."

Bunları da Beğenebilirsiniz