GeriBasketbol Ergin Ataman'dan sert açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ergin Ataman'dan sert açıklama

Ergin Ataman'dan sert açıklama
refid:15104181 ilişkili resim dosyası

Efes Pilsen ile yolları ayrılan Ergin Ataman, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabı üzerinden Velimir Perasovic ve Neven Spahija'yı eleştirdi.

Milli Takım'da Tanjevic'le yaşanan hayal kırıklığının ardından şimdi de 2 orta sınıf Hırvat koçun Efes Pilsen ile F.Bahçe Ülker'in başına geçtiğini belirten Ataman'ın açıklamalarının tam metni şöyle:

'Yıllardır Türk koçları kötüleyenler için bayram zamanı. 6 yıllık Milli Takım faciasından sonra şimdi de 2 orta sınıf Hırvat koç Türkiye'de. Türk basketbolu Avrupa'da en büyük başarıları Aydın Örs, Ergin Ataman, Oktay Mahmuti, Erman Kunter, Murat Didin, Çetin Yılmaz ve Murat Özyer ile kazandı. Ufuk'ları, Harun'ları, Hidayet'leri, Mirsad'ları, Ersan'ları, Ömer'leri, Kerem'leri ve bu ekolü onlar yarattı. Tüm dünya kendi insanına, hocasına değer verip onları korurken, basketbolumuzu yönetenler bu değerlere sırt çevirdi. Obradovic, Ivkovic, Vujosevic, Ivanovic, Messina, Pianigiani, Pasqual gibi birinci sınıf koçlar tabiki fayda getirir ama ya bunlar? Evet Türk koçları yok sayanlar, sürekli kötüleyenler, gün sizin gününüz ama her günün bir de yarını olduğunu unutmayın. Yıllardır ellerindeki sınırsız imkanlarla Avrupa'da bir başarı yakalayamayanların kim olduklarını çok yakında herkes anlayacaktır.'

Yorumları Göster
Yorumları Gizle