« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergin Ataman'dan Aziz Yıldırım'a rest!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Bir antrenör hem milli takımı hem kulüp takımını çalıştıramaz" şeklindeki çıkışı sonrası gözler Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile erkek ve kadın milli takımlarının Galatasaraylı antrenörleri Ergin Ataman ve Ekrem Memnun'a çevrildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Federasyon başkanı Erdenay, 'basketfaul.com'da yer alan açıklamasında, "Bu sezon (2015-16) sona erdiğinde Ergin Ataman ve Ekrem Memnun'dan kulüp ya da milli takımdan birini seçmelerini isteyeceğiz" diyerek, bu konudaki tavrını belli etti.


"2017'YE KADAR GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"
Ergin Ataman ise konu ile ilgili olarak çarpıcı ifadeler kullandı. Erkek Milli Takımı'nın başına gelirken uzun vadeli program yaptığını vurgulayan Ataman, "Biz şu anda Avrupa Şampiyonası'na gidiyoruz ve Türk halkının beklediği, herkesin hayalinde olan bugüne kadar Türk Basketbol Erkek Milli Takımı'nın hiç katılmadığı bir olimpiyat hedefi var, onun için bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum. Son zamanlarda basından takip ediyorum. Benim bu turnuvadan sonra istifa edeceğim yönünde söylentiler, spekülasyonlar var. Tamamen asılsız. Bugün nasıl görevimin başındaysam, turnuvanın sonunda da öyle olacağım. Türkiye Basketbol Federasyonu ile 2014'ün Nisan ayında 3 yıllık bir proje üzerine anlaşma yaptık ve ben sözümün sonuna kadar arkasındayım. 2017'nin Nisan ayına kadar, sözleşme sürem bitinceye kadar Türk Milli Takımı'nın başındayım. Ama tabii ki benimle ilgili tasarruf etme yetkisi, sadece Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve kulübüm Galatasaray Yönetim Kurulu'nda. Benim bu konuda hiçbir şeyim yok."ZAMAN İÇİNDE KIRINLIKLAR OLABİLİR"
Türk Milli Takımı'nı da çalıştırmaktan zevk ve onur duyuyorum. Herkesin de bize desteğini bekliyorum. Zaman içinde kırgınlıklar olabilir ama ben tüm kulüplerin, Türkiye'de spora emek veren, spor için çaba sarf eden tüm yöneticilerin, sporcuların, kulüp başkanlarının da Ay-yıldızlı formayı destekleyeceğini düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Ergin Atamandan Aziz Yıldırıma rest

AZİZ YILDIRIM'IN İSTEDİĞİ OLUYOR!


Bunları da Beğenebilirsiniz