Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ergin Ataman'a tedbir kararı

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu (TBFDK), Ülkerspor Antrenörü Ergin Ataman'ın idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklanmasına karar verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, 15 Ocak'ta oynanan Efes Pilsen-Ülkerspor maçında yaşanan olayları değerlendiren TBFDK'nın, konu hakkında soruşturma başlatılmasını kararlaştırdığı bildirildi.
Türkiye Basketbol Ligi 15. hafta programı dahilinde, 15 Ocak 2006 tarihinde İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan Efes Pilsen-Ülkerspor müsabakasında aldığı iki teknik faul sonrasında kurallar gereği diskalifiye edilen Ülkerspor antrenörü Ataman, oyunun geri kalan kısmında sahadan görünür bir yerde bulunmaması kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Disiplin Kurulu'nun 20 Ocak Cuma günü yaptığı toplantıda dosya incelenirken, Ataman'ın söz konusu maçta aldığı ikinci teknik faulün ardından diskalifiye edildikten sonra kendisine defalarca yapılan uyarılara rağmen, müsabakayı takım sırasına yakın bir yerden izlemesine ilişkin soruşturma başlatılmasına ve soruşturma sonuçlanana dek idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklanmasına oy birliği ile karar verildiği bildirildi.
Karar gereği Ataman'ın, bugün Büyük Kolej ile deplasmanda oynanacak TBL 16. hafta müsabakasında, takımının başında sahaya çıkamayacağı kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz