Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ergenekon'dan tahliye edildi, kurban kesti

  Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)
  07 Ekim 2011 - 15:42Son Güncelleme : 07 Ekim 2011 - 15:49

  Ergenekon soruşturmasının ikinci dalgasında 33 aydır tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen Ersin Gönenci, geldiği memleketi Sivas’ta evinin önünde yakınları tarafından kurban kesilerek karşılandı.

  Ergenekon soruşturması kapsamında Eski Özel Harekat Dairesi Başkanı İbrahim Şahin ile bağlantı halinde Sivas’ta Ermeni Cemaati temsilcisi Minas Durmazgüler’e suikast planladığı suçlamasıyla 2009 yılı Ocak ayında gözaltına alınan ve tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan Ersin Gönenci, davayla ilgili son duruşmada tahliye edildi. Tahliyesinin ardından Gönenci bugün memleketi Sivas’a geldi. Şeyh Şamil Mahallesi’nde bulunan evine gelen Gönenci, burada ailesi ve yakınları tarafından dua edilerek ve kurban kesilerek karşılandı. Gönenci’nin evinin duvarına arkadaşları tarafından büyük boyutlarda Türk bayrağı asıldı.

  'ÖZGÜR OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM'

  Ersin Gönenci, evine dönebildiği için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

  "Yargılama süreci devam ettiği için mahkemeyle ilgili bir açıklama yapmak istemiyorum. Allah oradaki arkadaşların yardımcısı olsun. İnşallah en kısa zamanda onlar da tahliye olurlar. Biliyorsunuz Türk milleti esaret altına alınamaz. Özgür olduğum için mutluyum. Yalnız bir yandan da çok üzgünüm. Çünkü oradaki arkadaşlarımı bırakıp geldim. Bunun için de bir yandan da çok üzgünüm. İnşallah orada bulunan arkadaşlarım da biran önce özgürlüklerine kavuşurlar."

  Tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Gönenci hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildiği belirtildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı