Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ergenekon'da 'Nefes' sorgusu

  Hürriyet Haber
  11.11.2009 - 13:17 | Son Güncelleme:

  Ergenekon'da tutuklanan Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım’a Nefes filmiyle ilgili sorular soruldu. Savcı, İP lideri Doğu Perinçek'in notundan yola çıkarak, “Bu film üzerinde neden ısrar ediyorsunuz?” dedi.

  İşte rekor kıran Nefes / Video

  Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Aydınlık dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ile Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya’nın sorgusunda “Nefes” filmiyle ilgili sorular soruldu.

  Erdal Kılınç'ın haberine göre, Deniz Yıldırım’a şu soru yöneltildi: “Ergenekon soruşturması sanığı Doğu Perinçek’in kendi eliyle yazdığı değerlendirilen not olduğu ve bu notun, ‘4.10.2009 kapak başlığı... Bu film nefes kesecek. Nefes filmi 16 Ekim’de gösterime giriyor. Kapak olabilir. Senaryo yazarımız Hakan Evrensel dostumuz. Fikret, Av. Hüseyin Buzoğlu, Nezih T. tanıyor. Yönetmen ve oyuncularla da konuşulabilir. Güzel bir sloganla kapak olabilir’ şeklinde olduğu görülmüştür.

  Evrensel, Buzoğlu ve Nezih isimli şahıslar kimlerdir? Nefes isimli film üzerinde ısrar edilmesinin sebebini açıklayınız. Siz filmin yönetmen ve oyuncuları ile görüştünüz mü? Görüşme amacınız nedir?”

  Yıldırım’ın bu soruya yanıtı ise şöyle oldu: “Başyazarımız Doğu Perinçek’ten gelen bir haber önerisidir. Görüşme yapılamamıştır. Hakan Evrensel, Av. Hüseyin Buzoğlu ve Nezih T. isimli şahısları tanımıyorum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı