Gündem Haberleri

Ergenekon'da 3 tahliye

ENGENEKON Ana Davası'nda tutuklu yargılanan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Gürses, Doç. Dr. Ümit Sayın ile Muhammet Yüce mahkeme tarafından tahliye edildi. Mahkeme, Gürses, Sayın ve Yüce için yurdışına çıkış yasağı da koydu.

Mehmet Demirtaş, İsmail Yıldız, Muzaffer Senocak. Mehmet Zekeriya Öztürk, Kemal Kerinçsiz, Hayrettin Ertekin, Hüseyin Görüm, Erkut Ersoy, Selim Akkurt, Hikmet Çiçek ve Nusret Senem'in ise tahliye talepleri reddedildi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün bu sanıkların tahliyesi yönünde oy kullandı.

PERİNÇEK MAHKEME BAŞKANINA BAĞIRDI

Tahliye kararının açıklanmasının ardından mahkeme heyeti salondan çıkarken davanın tutuklu sanığı İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Tahliye edilmesinin gerekçesini açıklayacaksınız. Sizi tehdit ediyor” diye bağırdı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de yüksek bir ses tonuyla “Tehdit edenin ağzını karışlarım” diye karşılık verdi. Doğu Perinç de “Hiç karışlayamazsınız, gördük işte” diye yanıt verdi. Köksal Şengün ise “Size öyle geliyor” diyerek, salondan ayrıldı.

Duruşma, 22 Şubat Pazartesi gününe ertelendi.

AVUKAT DÜŞÜNECEK

Ergenekon Ana Davası'nın 7 Aralık 2009’daki oturumda, Ergenekon Soruşturması'nda gizli tanık ‘Anadolu’ olarak ifade verdiğini açıklayan tutuklu sanık Doç. Dr. Ümit Sayın, örgüt kurmak ve yönetmek iddiasıyla yargılanan Türk Ortadoks Patrikhanesi basın sözcüsü Sevgi Erenerol’un avukatı Vural Ergül’den avukatlığını yapmasını istedi.

 Avukat Vural Ergül de Ümit Sayın’ın bu talebini düşüneceğini söyledi. Ümit Sayın’ın gizli tanık ‘Anadolu’ olduğunu açıklamasının ardından avukatı Mehmet Aytekin, müvekilinin kendisine ve genel anlamda herhangi bir avukat ihtiyacı kalmadığını belirtmiş ve avukatlığından çekilmişti. Tutuklu sanık Ümit Sayın ise söyleyecek bir şeyi olmadığını belirterek barodan avukat atanmasını istemişti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 72 Yorum }
 • zeybek ser 30.1.2010 16:20:45
  Tahliye edildiler ama yargılamaları devam edecek,yurtdışına cıkış yasakları var bakıyorum ergenekon hukuçusu vatandaşlar atlamış hemen temize cıkmışlar gibi...
 • sırrı yalçın 30.1.2010 16:18:42
  Ergenekon akp nin gündem degiştirmesi,nin bir tiyatrosudur.bu da sona gelindi,tiyatro bitti artık.yeni senaryo da yazıldı onlar oynanmaya başlandı ançak pek fazla seyirçiside yok kötü oyunlar dı bunlar dah yeni bişiler yapmadıkça bunlar seyirçi bulamıyacaklar..
 • Doğruların Peşindeyim 30.1.2010 16:17:40
  O TUTUKLU KALANLAR SAYESİNDE ARAŞTIRDIM <br>ÖNCEDEN UZAK DURDUĞUM SEVMEDİĞİM ULUSALCILAR (VATAN SEVERLER) İ <br>SEVDİM <br>SAĞ OLASIN EMİN GÜRSES HOCAM VE DİĞERLERİ <br>BİZE ÇOK ŞEYLER ÖĞRETTİNİZ. <br>VATANI SEVMEYİ VE BU SEVGİNİN HER CEFAYA DEĞECEĞİNİ...
 • Recep Adanir 30.1.2010 16:16:35
  KISA ZAMANDA HEM HEPSI TAHLIYE OLACAK VE HUKUMETI INSAN HAKLARI AVRUPA MAHKEMESINE VEREREK MILYONLARCA LIRA TAZMINAT ALACAKLAR.VE ERDOGAN BU PARAYI SIZLERDEN ALDIGI VERGI ILE ODEYECEK,GULUNECEK HALINIZ VAR????!!!!
 • Emrah GUVEN 30.1.2010 16:03:43
  Bu kişiler ve daha önce tahliye olanlar, delilsiz, hükümsüz hapiste yattıkları zaman ve itibarlarına düşürülen gölge için Türkiye'yi avrupa insan hakları mahkemesinde dava etmelidirler.
 • mahir yenigün 30.1.2010 16:03:02
  Ergenekon Darbe masalında sonun başlangıcı başlatıldı...Yargısız infaz edilenler AHİM'e müracaat edebilirler..Ülkemizde tazminatı hak edemezler:))
 
HaberlerRusyaSuriyeGalatasarayTürkiyeŞampiyonlar LigiAtletico MadridTEOGFenerbahçeuçakMEBöğrenciBarcelona64. hükümetrus uçağısavaş uçağıUEFAAdeleTEOG 2015sınavTrabzonspor