TEKİRDAĞ HABERLERİ

Ergene Havzasına Yönelik Ortak Çözüm Programı

IHA
20.10.2015 - 12:47Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ İLE DENİZ TEMİZ DERNEĞİ ORTAKLAŞA, ERGENE HAVZASI’NA YÖNELİK ORTAK ÇÖZÜMLER KONULU “EKOSİSTEM EĞİTİM PROGRAMI” DÜZENLEDİ.

IHA

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Deniz Temiz Derneği ortaklaşa, Ergene Havzası’na Yönelik Ortak Çözümler konulu “Ekosistem Eğitim Programı” düzenledi.
Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Deniz Temiz Derneği Eğitim-Gönüllü Bölümü Yönetmeni Belgin Ergül, "Dünyada kullanılan oksijenin yüzde 70’inin denizden geldiğini ve ekosistemi korumaya denizden başlanması gerektiğini" söyledi.
Karadeniz Havzalarında Bütünleşik Arazi Kullanım Yönetimi Modeli (ILMM-BSE) Projesi Veri Yönetim Koordinatörü ve Prof. Dr. Selçuk Albut ise, “Entegre Yönetim Sistemleri’nin Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Yönetim Bilgi Sistemleri ile ihtiyaçlarının karşılanmadığı, çok yüklü veri ve işlem gerektiren durumlarda kullanılan bir sistem. Arazi kullanım yönetiminin modellenmesi, ortak ülkeler arasında veri akışının sağlanması ve verilerin depolanması amacıyla proje kapsamında üniversitemizde kurulan Entegre Yönetim Sistemi kullanıldı” dedi.
Çevrenin korunmasının önemini vurgulayan Ortak Araştırma Koordinatörü Prof. Dr. Fatih Konukçu, “Öğrencileri çevreye duyarlı olmaları gerektiğini söyledi. Konukçu, eğitimlerin, idari ve akademik dünya yanında, gelecek nesillere ve sivil toplum genelinde tanıtmak ve tüm Trakya genelinde proje hakkındaki farkındalığı oluşturmayı amaçladığını bildirerek, öğrencileri bu anlamlı projeye katılmaya davet etti” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Ergene Havzasına Yönelik Ortak Çözüm Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ergene Havzasına Yönelik Ortak Çözüm Programı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:27
 • Yatsı
  20:47
Sayfa Başı