SAKARYA HABERLERİ

Erenler’de Madde Bağımlılığı İle Mücadele Sürüyor

IHA
26.02.2015 - 16:06Son Güncelleme :

ERENLER’DE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE SÜRÜYOR

IHA

Erenler Belediyesi Toplantı Salonunda “Madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele” konusunda seminer verildi.
Programa; Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sağlık Müdür Yrd. Dr. Serdar Değirmenci, Dr. Fatih Şahin ve vatandaşlar katıldı. Programa ev sahipliği yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, madde bağımlılığı ile mücadelenin önemine değindi. Öztürk, ’’Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında herkesin bir şekilde etkin rol alması gerekmektedir. Toplumun bu konuda geniş kapsamlı olarak bilgilendirilmesine ve bilinçlendirilmesine ihtiyaç vardır. Bizler de bu kapsamda Erenler Kaymakamlığı, Erenler Belediyesi ve Sakarya Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce ortak hareket ederek elimizden geldiğince bu bilgilendirmeleri yapmaya çalışıyoruz. Uyuşturucu madde bağımlılığı herkesin başına gelebilecek bir hastalık. Hiçbir ailenin ’Ben çocuğumu iyi yetiştirdim. Benim çocuğum yapmaz’ dememesi gerekiyor. Ailenin, bağımlılığı bir hastalık olarak görmesi ve saklama yerine bir an önce tedaviye başlanması için gerekli tedbirleri alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ise, “Erenler Belediye Başkanımız madde bağımlılığı ile mücadele konusunda çok duyarlı. Muhtarlarımız aynı şekilde hiçbir ilçede görmediğim kadar iyi niyetli. Bu önemli konuya duyarlılık gösteren herkese ben de çok teşekkür ediyorum. Sevgi saygı ortamını çocuklarımıza aşılamalıyız. Çocuklarınıza ilgisiz kalmayın. Benim çocuğum yapmaz demeyin. Hepimize düşen görevler var. Bu görevlerin yerine getirilmesi temennisi ile hepinize saygılar sevgiler sunuyorum” dedi.
Dr. Fatih Şahin, Bağımlılık yapıcı maddelerin bireyi nasıl etkilediğini örneklerle aktarırken, bağımlılık süreçlerinin gelişimini ve bu süreci etkileyen unsurları çizelge ve grafikler eşliğinde anlattı. Sunumunda bağımlılık süreci, keşif evresi, madde kullanımına başlama yaşı, madde kullanmaya başlama nedenleri, maddeler ile ilgili yanlış inançlar konularında bilgilendirmede bulunurken, merak ve ‘bir kereden bir şey olmaz, bırakırım’ düşüncesiyle başlanılan madde kullanımının çok kısa sürede bağımlılığa kadar sürüklediğine vurgu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Erenler’de Madde Bağımlılığı İle Mücadele Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erenler’de Madde Bağımlılığı İle Mücadele Sürüyor haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:17
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı